Elon Musk odhalil, že vláda čítala súkromné správy používateľov Twitteru

Elon Musk Umela inteligencia hd

Elon Musk sa postaral o vlny diskusii vo svete sociálnych médií, odkedy v októbri 2022 odkúpil Twitter a odhalil, ako spoločnosť spolupracovala s federálnymi agentmi na potláčaní informácií škodlivých pre prezidentskú kampaň Joea Bidena.

Elon Musk odhalil, že špióni americkej vlády môžu čítať súkromné správy používateľov Twitteru. Veľký technologický miliardár túto bombu vypustil v rozhovore s moderátorom Fox News Tuckerom Carlsonom, ktorý bude odvysielaný v pondelok večer.

V upútavke na reláciu Musk povedal, ako bol šokovaný, keď zistil, ako hlboko sú štátni agenti zakorenení v organizácii stránky sociálnych médií, keď v októbri minulého roka spoločnosť priamo kúpil.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

„Miera, do akej mali vládne agentúry v skutočnosti plný prístup ku všetkému, čo sa deje na Twitteri, mi vyrazila dych, nebol som si toho vedomý,“ povedal Musk.

„Že by to zahŕňalo aj DM ľudí?“ Carlson sa spýtal s odkazom na súkromné „priame správy“ medzi používateľmi, na čo Musk odpovedal: „Áno.“

Musk už odhalil, ako spoločnosť so sídlom v San Franciscu spolupracovala v rukavičkách s Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI), aby počas volebnej kampane v USA v roku 2020 potlačila príbeh o opustenom prenosnom počítači Huntera Bidena – ktorý obsahoval množstvo informácií poškodzujúcich jeho otca Joea Bidena.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Z „Aktov Twitter“ tiež vyplýva, ako moderátori platformy spolupracovali s federálmi na pozastavení činnosti používateľov kritických voči línii establišmentu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *