Elon Musk získal späť titul najbohatšieho človeka na svete – Bloomberg

Elon Musk Umela inteligencia hd

Podľa najnovších údajov z Bloomberg Billionaire Indexu sa Elon Musk opäť stal najbohatším človekom na svete.

Podľa tohto rebríčka sa majetok majiteľa spoločností Tesla, SpaceX a Twitter vyšplhal na 192 miliárd dolárov oproti 187 miliardám, ktoré nazhromaždil francúzsky magnát v oblasti luxusného tovaru Bernard Arnault. Títo dvaja podnikatelia sa už niekoľko mesiacov držia na prvom mieste.

Muskov majetok sa tento rok zvýšil o 55,3 miliardy dolárov, najmä vďaka cene akcií Tesly, ktorá len v máji vzrástla o 24 % a za posledných 12 mesiacov o 65,6 %.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

V decembri 2022 Musk stratil prvé miesto na úkor Arnaulta, ktorého konglomerát LVMH vlastní luxusné značky vrátane Louis Vuitton a Dior. Vtedy bohatstvo francúzskeho miliardára prudko vzrástlo vďaka prudkému nárastu predaja luxusného tovaru, čo podporilo cenu akcií spoločnosti.

Minulý mesiac však cena akcií LVMH klesla v dôsledku rastúcich obáv o dopyt po luxusnom tovare v dôsledku náznakov spomaľovania hospodárskeho rastu. Akcie francúzskej spoločnosti stratili od apríla približne 10 % svojej hodnoty a v polovici mája údajne v priebehu jediného dňa v rámci krízy vymazali z Arnaultovho čistého majetku 11 miliárd USD. Akcie spoločnosti však za celý rok vzrástli o 19,7 %.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *