Európski lídri začínajú kritizovať Bidena: Najviac zarábate na vojne a len sa pozeráte, ako trpíme

biden 1

Niektorým lídrom a politikom z Európskej únie má vadiť predaj amerických zbraní a vysoké ceny plynu. Pre Politico sa viacerí vyjadrili, že Amerika zarába astronomické sumy, kým európske štáty trpia. Problematickým sa stáva aj fakt, že Amerika nedávno prijala Zákon o znižovaní inflácie. Ten napríklad úplne devastuje podmienky firiem z EÚ na americkom trhu.

„Nachádzame sa skutočne na historickej križovatke,“ vyjadril sa jeden z vysokých predstaviteľov EÚ  „Amerika si musí uvedomiť, že verejná mienka sa v mnohých krajinách EÚ mení,“ dodal.

Aj keď kroky Ameriky sú pre Európu hrozbou a bez preháňania môžu mať za následok zničenie európskeho priemyslu, Washington tvrdí, že za všetko môže len a len Putin.

„Rast cien plynu v Európe je spôsobený Putinovou inváziou na Ukrajinu a Putinovou energetickou vojnou proti Európe, bodka,“ povedal hovorca Bidenovej Národnej bezpečnostnej rady. Vývoz skvapalneného zemného plynu z USA do Európy „dramaticky vzrástol a umožnil Európe diverzifikovať sa od Ruska,“ uviedol hovorca NSC.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Nepatrným detailom je, že Amerika dodáva štátom Únie plyn štyrikrát drahšie, ako je jeho predajná cena na územi Spojených štátov.

 Francúzsky prezident Emmanuel Macron nedávno vyhlásil, že vysoké ceny plynu v USA nie sú „priateľské“ a nemecký minister hospodárstva vyzval Bidena, aby prejavil viac „solidarity“ a „pomohol znížiť náklady na energie.“

A zatiaľ predsednícku Európskej komisie Ursulu Von Der Leyenovú otvorene upodozrievajú z toho, že je „americká predsedníčka Európskej komisie“.

Európski ministri hospodárstva a priemyslu začínajú konať.  Chcú, aby Brusel bezodkladne vypracoval plány na „núdzový vojnový balík dotácií,“ ktorý má zachrániť európsky priemysel pred kolapsom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

„Zákon o znižovaní inflácie je veľmi znepokojujúci,“ uviedla holandská ministerka obchodu Liesje Schreinemacher s tým, že „potenciálny vplyv na európske hospodárstvo je veľmi veľký.“

„Spojené štáty sledujú domácu agendu, ktorá je žiaľ, protekcionistická a diskriminuje amerických spojencov,“ povedal Tonino Picula, vedúci predstaviteľ Európskeho parlamentu v oblasti transatlantických vzťahov.

Pentagon zvažuje výrobu rakiet s doletom 150 kilometrov pre Ukrajinu

Americké ministerstvo obrany zvažuje ponuku spoločnosti Boeing vyrobiť pre ukrajinskú armádu nové rakety s dostrelom až 150 kilometrov odpaľovaných zo zeme, napísala agentúra Reuters. Ide o jednu z asi šiestich koncepcií dodávok zbraní pre Ukrajinu, ktoré Pentagon od firiem dostal. Navrhovaný zbraňový systém Boeingu má skratku GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb). Ak Pentagon schváli jeho výrobu, na Ukrajine by mohol byť už na jar.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *