Európu zasiahne najbližšie hodiny masívna snehová kalamita. Tu udrie na Slovensku

snehova kalamita

Očakáva sa, že Európu v najbližších hodinách zasiahne mimoriadna snehová kalamita, ktorá by mohla vstúpiť do histórie.

Studený vzduch zasahuje nielen horské oblasti, ale aj nížiny, čo pocítili aj na Slovensku. Predpovede hovoria o nezvyčajných snehových podmienkach, ktoré môžu spôsobiť značné problémy.

Rozsiahla tlaková níž s názvom PHIL, ktorá sa presúva z Grécka cez Balkán smerom na východ, má priniesť s sebou husté sneženie s potenciálnou intenzitou až 5 cm za hodinu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Urobte tento trik s droždím a vaše sadenice budú silné a zdravé bez škodcov

Obzvlášť zasiahnuté budú sever Grécka a Bulharsko. Očakávaný silný vietor vyše 100 km/h má za následok fujavice a bielu tmu s dohľadnosťou len na niekoľko metrov, čo môže viesť k dopravným komplikáciám a ohrozeniu činnosti záchranných zložiek.

V Bulharsku bola vydaná najvyššia, tretia stupeň výstrahy, zatiaľ čo iné krajiny zatiaľ zostávajú na druhom stupni. V najhoršej situácii by mali byť severné oblasti Grécka, Bulharska, Rumunska, Moldavska a Ukrajiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Títo Slováci dostanú od štátu viac peňazí. Niektorí až cez 800 eur!

Predpoveď počasia a sneženie na Slovensku

Na Slovensku sa zatiaľ v noci očakáva len mierne sneženie, najmä na severozápade, a hoci nie sú predpovedané extrémne záveje, teploty okolo bodu mrazu naznačujú mrazivý deň. Pre milovníkov snehu na Slovensku je však situácia neistá a počasie môže priniesť skôr dážď ako sľubované snehové radosti.

pocasie predpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *