Finta Francúzov, ako ošúpať zemiaky bež noža. Za 2 minúty plný kýbeľ

zemiaky

Šúpanie zemiakov je klasická kuchynská činnosť, ktorá sa často považuje za nevyhnutnú súčasť prípravy. Vo väčšine receptov je potrebné zemiaky ošúpať, hoci existujú aj jedlá, v ktorých sa zemiaky varia v šupke.

Šúpanie zemiakov: Návrat k tradíciám

Hoci sa to dnes môže zdať nezvyčajné, kedysi sa zemiaky bežne podávali „ošúpané“. Tieto zemiaky sa podávali uvarené v šupke a ošúpané priamo pri stole. Boli obľúbené najmä kvôli zachovaniu vitamínov a minerálov, ktoré sa nachádzajú v šupke.

Varenie v šupke: zdravá voľba

Zemiaky varené v šupke si zachovávajú väčšinu vitamínov a minerálov. V šupke zemiakov sa nachádzajú vitamíny A, B1, B2, B6 a dokonca aj vitamín C, ako aj minerálne látky ako vápnik, horčík, zinok, draslík a kyselina fenolová.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia rolky toaletného papiera. Zapáľte ju a efekt vás prekvapí

Rýchle lúpanie bez použitia noža

Ak však dávate prednosť ošúpaným zemiakom, existuje rýchla metóda lúpania. Táto metóda spočíva v tom, že sa na obvode zemiaka urobí zárez, zemiak sa uvarí a potom sa rýchlo ochladí v studenej vode. Šupka sa veľmi ľahko odlúpne.

Použitie kuchynských nožníc

Ďalšia technika spočíva v použití kuchynských nožníc, ktorými sa pred varením urobí zárez na zemiaku. Po uvarení sa zemiaky ponoria do ľadovej vody a šupka sa potom ľahko odstráni. Táto metóda sa testovala na rôznych druhoch zemiakov s rôznymi výsledkami, pričom najlepšie výsledky sa dosiahli pri rezaných zemiakoch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žlté škrvny v záchode zmiznú okamžite. Urobte len toto

Metóda solenia nových zemiakov

Soľná metóda je vhodná pre nové zemiaky, ktoré majú mäkšiu šupku. Táto metóda spočíva v tom, že sa zemiaky pretrepú vo veľkom množstve soli, čo má za následok odstránenie šupky. Po pretrepaní sa zemiaky opláchnu v studenej vode a sú pripravené na ďalšie spracovanie.

Tieto metódy nielenže šetria čas, ale môžu tiež prispieť k lepšiemu zachovaniu výživovej hodnoty zemiakov. Či už ide o rýchle ošúpanie pomocou zárezu a studenej vody, použitie kuchynských nožníc alebo metódu solenia nových zemiakov, každá z týchto techník ponúka jedinečný a účinný spôsob, ako zvládnuť túto bežnú kuchynskú úlohu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *