Gulička z alobalu rieši niekoľko problémov v domácnosti a šetrí desiatky eur

alobal

Z povrchu hrncov a panvíc je ťažké odstrániť zaschnutú mastnotu, zvyšky jedla alebo pripálené zvyšky. Treba dbať na to, aby ste nepoškriabali ich jemný povrch. Tu je návod na domáce čistenie hrncov a panvíc.

Hliníková fólia má viac využití, ako si možno myslíte. Môžete ju použiť nielen na pečenie pečienky, ale aj na čistenie hrncov. Ukážeme vám, ako na to. Zbavíte sa dokonca aj pripáleného jedla!

Ako čistíte svoje hrnce?

Drhnutie ich povrchu môže skončiť ich poškodením. Je to tiež zdĺhavé a neúspešné. Obzvlášť náročné je čistenie pripálených potravín. To však hneď neznamená, že takýto hrniec musí skončiť v koši. Zabudnite na kúpu nového – peniaze môžete ušetriť pomocou tohto domáceho triku s hliníkovou fóliou. Bude fungovať aj na povlak z mastnoty a zvyškov jedla. Tu je návod, čo robiť, aby ste ho úplne vyčistili:

  • Odtrhnite väčší kus hliníkovej fólie.
  • Pevne ho rozdrvte do guľôčky.
  • Znečistený povrch hrnca zalejte vodou.
  • Na guľôčku fólie naneste tekutinu na riad.
  • Začnite ňou trieť povrch hrnca.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Namiesto vyhadzovania by ju muži mali jesť po kilogramoch. Kôra melóna je zázrak

A je to! Špina pôjde dole ako po masle! Guľôčku z alobalu môžete použiť aj na čistenie armatúr v kuchyni a kúpeľni. Je to jednoduchá metóda, ktorá si nevyžaduje veľa času, ale je účinná. Alobal môžete použiť aj desiatkami ďalších spôsobov.

Hliníková fólia na mrazenie nôh

Problém mrznúcich nôh nie je ničím výnimočným. Ľahko z nich aj prechladnete, najmä ak ste si na ne predtým obuli premočené topánky. Ešte horšie je, ak je to spôsobené zdravotným stavom, budete musieť navštíviť lekára. K studeným nohám sa ľahšie dostanete aj vtedy, ak máte sedavý spôsob života alebo žijete stresujúcim životom – najmä na jeseň a v zime. Ide o pomerne nepríjemný problém, ktorý môžete vyriešiť pomocou hliníkovej fólie. Najprv si nohy umyte, potom ich osušte a namažte hydratačným krémom, potom každú nohu zabaľte do spomínanej fólie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Urobte tento trik s droždím a vaše sadenice budú silné a zdravé bez škodcov

Robte to lesklou stranou k pokožke a matnou stranou smerom von, takto si udržíte nohy v teple. Nakoniec si na nohy navlečte teplé ponožky. Takto zostaňte asi 15-30 minút a potom ponožky a fóliu odstráňte. Spoznáte, že vaše nohy sú zahriate a hydratované, budete sa cítiť uvoľnenejšie a nepríjemný problém zmizne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *