Hoďte jednu vec do šporáku a bude žiarivo čistý bez námahy

sporak

Tablety do umývačky riadu sú malý zázrak. Môžete ich použiť na oveľa viac ako len na umývanie špinavého riadu. A dokonca môžete použiť aj tie, ktoré na umývanie riadu nefungovali tak dobre, aby ste boli spokojní.

Určite ste sa s tým stretli aj vy. Kúpili ste si nevyskúšané tablety a riad bol po ich pôsobení matný, mastný alebo fľakatý. Skôr ako si začnete vyčítať zbytočne vyhodené peniaze, prečítajte si, kde môžete tablety na umývanie riadu použiť.

Vyčistia škvrny a umývačka

Môžu vás nečakane zbaviť škvŕn na oblečení. Či už ide o mastné škvrny, škvrny od vína alebo zažltnuté podpazušie na bielych tričkách. Tabletu jednoducho rozpustite v miske s teplou vodou a namočte do nej zafarbené oblečenie približne na hodinu. Potom ich vyperte bežným spôsobom a škvrny budú preč. Vybieli však všetky vaše zašlé biele odevy, ktoré sa po takomto ošetrení opäť rozžiaria.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite jesť hrsť denne a toto sa začne diať s vašim telom

Vyčistí aj vašu práčku. Vydáva nepríjemný zápach a nachádzate na oblečení usadeniny? Vhoďte tabletu do bubna a spustite horúci program. Tým sa z práčky odstránia všetky nahromadené nečistoty. Je to jednoduchý a účinný spôsob, ako ju udržať v dobrej kondícii po dlhé roky.

Vyčistí toaletu a kúpeľňový záves

Môžete ju vhodiť do toalety a nechať pôsobiť cez noc. Ráno potom misu vydrhnite kefou a spláchnite. Odstránite tak usadeniny a škvrny, ktoré mohli hyzdiť vašu toaletu.

Skvele sa hodí aj na čistenie sprchového závesu. Najmä spodná časť sprchového závesu prichádza do kontaktu s vodou a mydlom, a preto je znečistená. Navlhčite ho sprchovou čiapkou a potrite povrch tabletou, hlavne v spodnej časti. Po krátkom pôsobení povrch vydrhnite špongiou a opláchnite. Váš záves bude opäť ako nový bez nevzhľadných zažltnutých škvŕn.

Tabletu do umývačky riadu môžete použiť aj na čistenie košov. Stačí ich naplniť horúcou vodou a rozpustiť v nej tabletu. Potom ju nechajte pôsobiť asi ½ hodiny, kôš vydrhnite a opláchnite. Rovnakým spôsobom môžete vyčistiť aj odpadkový kôš pre mačky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite piť pravidelne tento čaj. Nakopne metabolizmus a začnete chudnúť

Ak ju hodíte do odtoku, zalejete horúcou vodou a necháte pôsobiť, rozloží všetku mastnotu, ktorá mohla odtok upchať. Zbavíte sa aj nepríjemného zápachu, ktorý môže pochádzať z odpadu.

Čistí záhradný nábytok, leští kovy, čistí škáry medzi dlaždicami a v neposlednom rade je skvelý na čistenie špinavej rúry.

Odstraňuje pripečené jedlo z rúry

Čistenie rúry je opakovanou nevyhnutnosťou. Pripálená mastnota sa pripečie na povrch a jej odstránenie často nie je jednoduché.

Ak však rozdrvíte tabletu do umývačky riadu, zmiešate ju s vodou a vzniknutou pastou potriete vnútro rúry, prácu si výrazne uľahčíte. Nechajte ju pôsobiť cez noc, potom ju vydrhnite kefou a dôkladne umyte. Takto ľahko dosiahnete čistú rúru bez mastných a pripečených nečistôt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *