Vylejte toto k egrešom a budete mať veľmi veľkú a silnú úrodu

egres sadenie

Čím mám hnojiť egreše, aby boli plody pevné a šťavnaté? Túto otázku si kladie pomerne veľa záhradkárov, ktorí už niekoľko sezón zápasia so slabou úrodou. Marec je mesiacom hnojenia egrešov, takže máte už len málo času na to, aby ste konali. Namiesto plytvania peniazmi za živiny kúpené v obchode vezmite z chladničky prípravok, rozpustite ho v mlieku a zalejte krík. Výsledky sú zaručené.

Egreš chutí ako prázdniny u babičky na dedine. Ak sa chcete vrátiť do tých bezstarostných čias a cítiť sa na chvíľu ako dieťa, mali by ste si pozrieť tento recept na domáce hnojivo na egreše. Egrešové kríky sa budú pýšiť napučanými plodmi plnými sladkej dužiny. Poradíme vám, ako hnojiť egreše bez zbytočných chemikálií a vysokých nákladov.

Kedy je najlepší čas na hnojenie egrešov?

Egreš je rastlina, ktorá bude rásť len vtedy, ak jej pôda bude neustále zásobovaná draslíkom, dusíkom a horčíkom. Nedostatok niektorej z týchto živín sa spája so spomaleným rastom a nízkymi výnosmi. Ktoré hnojivo na egreše podporí rast kríkov a kedy je najlepší čas na jeho aplikáciu? S výživou egrešov je najlepšie začať skoro na jar, keď má pôda nedostatky, ktoré je vhodné doplniť. Najčastejšie sa nedostatky týkajú dusíka, ktorý zvyšuje výnos plodiny. Čím by som mal hnojiť egreše, aby som im dodal potrebné živiny?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Na jar nepoužívajte draselné hnojivá, ale použite ich na jeseň. Tento prvok je užitočný na reguláciu vodnej bilancie, ktorá môže byť po lete trochu nedostatočná. V prípade horčíka je situácia trochu chúlostivejšia, pretože jeho aplikácia je povolená počas celého roka, ale množstvo musí byť minimálne, len aby sa pokryl nedostatok. Aké hnojivo pre egreše? Vyberte si domáce výrobky.

Čím by ste mali na jar hnojiť egreše? Použite pekárske kvasnice

Ako už bolo spomenuté, na jar je dobré hnojiť egreše živinami s veľkým množstvom dusíka, ktoré stimulujú rast rastliny. Obchody ponúkajú množstvo produktov, ktoré však nie sú vždy bezpečné. Niektoré živiny môžu obsahovať stopy chlóru, a to má na egreše zlý vplyv. Aké hnojivo na egreše si mám vybrať? Najrozumnejšou voľbou je zmes pekárskych kvasníc s mliekom a vodou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by si mali toto striekať na krk, aby vyzerali mladšie

Kvasnicové hnojivo je natoľko univerzálne, že ním možno kríky polievať až do začiatku jesene. Obsahuje mnoho pozitívnych prvkov, ako je dusík, vitamíny skupiny B, železo a aminokyseliny. Ak rozmýšľate, aké hnojivo na egreše zvoliť, zdá sa, že kvasnicová zálievka je ideálna.

Ako si pripravíte hnojivo z pekárskeho droždia? Nie je to nič jednoduchšie. Pripravte si 500 ml mlieka a 100 g droždia. Rozpustite výrobok v tekutine a zmiešajte ho s 10 l čistej vody (najlepšie dažďovej alebo filtrovanej). Ako prísadu pridajte polievkovú lyžicu strúhaného sivého mydla, aby sa kondicionér udržal na listoch.

Nalejte hnojivo do fľaše s rozprašovačom a postriekajte krík. Používajte ho raz za dva týždne, kým sa neobjavia prvé plody. Už viete, ako hnojiť egreše. Využite tieto vedomosti a vychutnajte si chutné plody počas leta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *