Tieto kvety zasaďte v marci. Najkrajšie zdobia záhradu

sadenie kvety zahrada

Vyzerajú krásne, nádherne voňajú a lákajú včely, motýle či lienky. Preto by sme mali nájsť miesto pre kvety v každej záhrade. Kvetinové záhony môžeme pripraviť v bezprostrednej blízkosti zeleninovej záhrady.

Aké kvety môžeme vysievať v marci? Ukazuje sa, že ich je pomerne veľa. Rastú rýchlo a dokonale sa vyrovnajú s mrazmi, ktoré sa ešte môžu vyskytnúť. Stačí len pripraviť pôdu a zasiať.

Príprava záhrady na výsev

Predtým, ako v marci vysejete kvety, pripravte pre ne pôdu. Najlepším riešením je rozsypať hnoj na jeseň. Ak ste to však neurobili, môžete použiť malé množstvo kompostu.

Alternatívou je aj sušená kávová usadenina alebo práškové banánové šupky. Obsahujú solídnu dávku dusíka, draslíka a fosforu, takže majú presne to, čo kvety najviac potrebujú, aby krásne kvitli počas celej sezóny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pokosenú trávu nevyhoďte ale zalejte vodou a prikryte. Zarobíte na tom

Pôdu pre kvety vyplete a nakyprí. Keď sú záhony pripravené, je čas na ďalší krok. Ktoré kvety možno vysievať v marci?

Tieto kvety budú zdobiť celé záhony!

Jednoročné rastliny potrebujú chránené a slnečné miesto. Existuje pomerne málo kvetov, ktoré môžeme vysievať v marci a ktoré prežijú mrazy. Vrelo odporúčame sladký hrášok, macešky, nechtík, kalifornský margarét, prímorskú marmeládu, melanchóliu, letnú gypsophilu, vlčí bôb a voňavú ružicu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Kvety sa odporúča vysievať tak, aby spodné rástli na vonkajšej strane záhonu. Väčšie budú vyzerať skvele mierne vzadu. Vďaka tomuto usporiadaniu budú všetky kvety dokonale viditeľné a príjemné pre naše oči.

Ako často mám zalievať vysadené kvety?

Po zasiatí semien nezabudnite pôdu pravidelne zalievať. Má to rozhodujúci vplyv na ich rast. Keď vyklíčia do takej miery, že sú viditeľné, môžete ich zalievať o niečo menej často. Dbajte však na to, aby pôda v záhonoch úplne nevyschla.

Oblasť, kde budú kvety, tiež pravidelne vyplete burinou. Burina odoberá rastlinám slnečné svetlo a cenné živiny z pôdy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *