Zbavte sa žltých škvŕn na trávniku týmto trikom už za dva týždne

pexels digital buggu 166651

Minimalizmus v záhrade je veľmi štýlový a niekedy vyzerá oveľa lepšie ako husto vysadený dvor. Najväčší efekt vytvára samotný trávnik, ktorý by mal byť v sezóne sviežo zelený a hustý. Kľúčom k dosiahnutiu tohto efektu je účinné zhutnenie trávnika. Práve teraz je na to ideálny čas.

Žlté škvrny v predzáhradke jej určite nepridajú na šarme. Niekedy je trávnik po zime v zlom stave a potrebuje našu podporu. Zahustenie trávnika na jar je jedným z tých postupov, ktoré sa oplatí urobiť aj z čírej zvedavosti. Prírodný trik trávnik nepoškodí a dokáže ho povzbudiť tak, že sa zahustí už za niekoľko dní. Čo možno urobiť, aby bol trávnik hustý?

Prispieva časté kosenie k zahusteniu trávy?

Túto otázku si kladie veľa ľudí, ktorí bojujú so slabou trávou okolo domu. Na jednej strane kosenie trávu vyrovnáva a umožňuje jej rovnomerný rast, ale na druhej strane odhaľuje všetky holé miesta na trávniku. Časté kosenie je ako zastrihávanie končekov vlasov – bez neho ťažko rastú. Kosenie trávy prispieva k jej zahusteniu, preto sa oplatí kosiť trávnik, aj keď je v zlom stave.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si ľahko hnojivo z cibuľových šupiek a vaše uhorkové sadenice ožijú

Ako často by ste mali kosiť trávnik?

V tomto prípade je ťažké uviesť konkrétne čísla. Hovorí sa, že zdravý trávnik, ktorý rýchlo rastie, by sa mal kosiť raz týždenne vo výške 3 – 4 cm. Niektorí záhradníci ho dokonca kosia dvakrát týždenne, aby nikdy nepresiahol ideálnu výšku. Zahusťovanie trávnika pomocou kosačky je jedna vec, ale okrem toho sa oplatí použiť aj inú metódu, ktorá prináša výsledky už po týždni používania.

Rýchly spôsob zhutnenia trávnika

Ak chcete trávnik zhutniť rýchlo a účinne, určite vyskúšajte tento trik. Stačí si kúpiť balík trávneho semena a zaobstarať si vidly alebo bodec na sadenie zeleniny. Ako zahustíte trávnik? Vezmite si nástroj a začnite ďobať do zeme v mieste, kde tráva chýba. Potom ich posypte semenami, ktoré padajú do dier. Zabránite tak vtákom, aby ich vyklovávali, a tráva bude zo zeme za chvíľu preč.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Prvé účinky budú viditeľné už po niekoľkých dňoch. Týmto spôsobom sa tráva zahusťuje sama! Čerstvé steblá sa musia trochu odraziť a potom by sa mali pokosiť na úroveň zvyšku trávnika. Mesiac po ošetrení budete mať krásny, zelený trávnik bez holých plôch pôdy. Triviálne, však?

Aké hnojivo použiť na zhutnenie trávnika?

Keď tráva vyrastie, je dobré ju trochu prihnojiť. Správny prípravok udrží steblá v dobrej kondícii počas celého leta. Najlepšie je zaobstarať si hnojivo s vysokým obsahom dusíka, ktorý má pozitívny vplyv na kvalitu a hustotu trávnika. Takáto výživa zvyšuje farbu trávy na sviežejšiu farbu.

Dusíkaté hnojivo na zahustenie trávnika sa používa od jari do polovice júla. V závislosti od kvality pôdy je najlepšie použiť ho maximálne trikrát počas vegetačného obdobia. Prvé hnojenie by sa malo uskutočniť hneď po druhom kosení, keď je tráva stimulovaná a pripravená absorbovať zložky. Vďaka týmto spôsobom bude hutnenie trávnika jednoduché a účinné!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *