Trik skúseného záhradkára. Toto saďte vedľa mrkvy a úroda bude obrovská

mrkva

Už viete, čo plánujete tento rok zasadiť vo svojej záhrade? Blíži sa termín výsevu mrkvy. Ak to urobíte správne, určite budete mať bohatú úrodu. Existuje ešte jedno tajomstvo obrovskej mrkvy.

Kľúčom k obrovskej mrkve v tomto roku je dobrá spoločnosť. Ak na záhon vysadíte konkrétnu rastlinu, zelenina bude ešte väčšia. Prečítajte si všetky tajomstvá pestovania mrkvy.

Blíži sa čas výsevu mrkvy

Mrkva je zelenina, ktorú môžeme zasiať naozaj skoro. Dôležité je, aby bola pôda dostatočne teplá. Ak teplota prestane klesať pod 5 stupňov Celzia, je to znamenie, že sa môžeme pustiť do sadenia.

Najlepší čas na výsev mrkvy je koniec marca a začiatok apríla. Hoci niektorí ľudia vysádzajú zeleninu aj skôr. Ideálna teplota pre mrkvu je 15 až 20 stupňov Celzia. Vtedy rastie najrýchlejšie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Obrovskú úrodu nám môže zabezpečiť to, že v blízkosti mrkvy vysadíme konkrétnu zeleninu. Záhradkári si všimli, že vďaka tomu mrkva rastie oveľa viac a úroda je naozaj uspokojivá.

Záhradnícky trik, ktorý zabezpečí obrovskú úrodu

Mrkva vyrastie do koreňa, ak sa jej poskytne správny sprievod. Záhradkári zistili, že je dobré vysiať niekoľko riadkov reďkoviek neďaleko mrkvy. Vtedy je úroda najväčšia.

Čo je to reďkovka? Rastie oveľa rýchlejšie ako mrkva a pritom kyprí pôdu. Vďaka tomu sa mrkva lepšie vyvíja a prerastá do koreňa. Dôležité je aj správne umiestnenie zeleniny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si doma toto hnojivo. Paradajky a uhorky sa začnú rozrastať ako divé

Ideálne je vysádzať mrkvu medzi riadky reďkoviek. Kľúčom k bohatej úrode je aj správna príprava záhonov pred výsevom. Pôda musí byť dobre nakyprená.

sadenice slimaky zahrada

Príprava záhrady pred výsadbou mrkvy

Pred výsadbou mrkvy v záhrade musíme dbať na prípravu pôdy. Zo záhonov je potrebné odstrániť väčšie kamene. Pôdu je potrebné nakypriť. Zeleninu vysejeme do hĺbky približne 1 až 2 cm.

Riadky mrkvy by mali byť pripravené vo vzdialenosti 20-30 cm. Pôda by sa po zasiatí nemala zhutňovať. Ak tak urobíme, sťažíme mrkve štart a klíčenie. Nezabudnite na to, aby ste to nerobili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *