Hrozivá smršť mieri na Slovensko. Na týchto miestach udrie, pozrite čo už napáchal v Európe

cirian

Hrozivá smršť Ciarán zasiahla Spojené kráľovstvo a prinesla so sebou nielen nárazy vetra, ale aj nepriaznivé počasie, ktoré sa rozšírilo do veľkej časti Európy vrátane Slovenska.

Podľa portálu iMeteo má táto smršť silu podobnú hurikánu 2. kategórie. Nepoľavila ani pri svojom pôsobení na pobreží Francúzska, kde vietor dosahoval neuveriteľnú rýchlosť až 200 kilometrov za hodinu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už zajtra UDRIE snehová kalamita v týchto miestach na Slovensku. PRIPRAVTE SA

Slovensko neunikne vplyvom Ciarána, pričom najsilnejšie nárazy vetra sa očakávajú vo štvrtok v nižších polohách medzi 12. a 15. hodinou.

Aj v piatok ráno treba byť ostražití, pretože výrazné nárazy vetra by mohli ešte stále trvať. Meteorológovia varujú, že silný vietor by mohol vyvracať stromy na niektorých miestach, takže je dôležité prijať preventívne opatrenia.

Najviac by mali pociťovať účinky Ciarána obyvatelia Bratislavského, Trnavského, Trenčianského a Žilinského kraja, kde sa predpokladá, že prudké nárazy budú najintenzívnejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nastriekajte si toto z domu na podrážky a nebude sa vám šmýkať na lade

Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a sledovať aktuálne správy od meteorológov a miestnych úradov. Časť Európy sa musí pripraviť na nečakanú návštevu Ciarána, a to nielen vo forme dažďa a vetra, ale aj možných problémov, ktoré s ňou môžu prísť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *