Hrozivá smršť mieri na Slovensko. Na týchto miestach udrie, pozrite čo už napáchal v Európe

cirian

Hrozivá smršť Ciarán zasiahla Spojené kráľovstvo a prinesla so sebou nielen nárazy vetra, ale aj nepriaznivé počasie, ktoré sa rozšírilo do veľkej časti Európy vrátane Slovenska.

Podľa portálu iMeteo má táto smršť silu podobnú hurikánu 2. kategórie. Nepoľavila ani pri svojom pôsobení na pobreží Francúzska, kde vietor dosahoval neuveriteľnú rýchlosť až 200 kilometrov za hodinu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Slovensko neunikne vplyvom Ciarána, pričom najsilnejšie nárazy vetra sa očakávajú vo štvrtok v nižších polohách medzi 12. a 15. hodinou.

Aj v piatok ráno treba byť ostražití, pretože výrazné nárazy vetra by mohli ešte stále trvať. Meteorológovia varujú, že silný vietor by mohol vyvracať stromy na niektorých miestach, takže je dôležité prijať preventívne opatrenia.

Najviac by mali pociťovať účinky Ciarána obyvatelia Bratislavského, Trnavského, Trenčianského a Žilinského kraja, kde sa predpokladá, že prudké nárazy budú najintenzívnejšie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nemci pred odchodom na dovolenku dávajú mincu do mrazničky. Zachraňuje ich to

Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a sledovať aktuálne správy od meteorológov a miestnych úradov. Časť Európy sa musí pripraviť na nečakanú návštevu Ciarána, a to nielen vo forme dažďa a vetra, ale aj možných problémov, ktoré s ňou môžu prísť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *