Nechávate v noci kľúč vo dverách? Po prečítaní tohto to už neurobíte

dvere zlodej

Nechávate kľúč v zámku cez noc a myslíte si, že tým zvyšujete svoju bezpečnosť? Máme pre vás hroznú správu. Nič také! Takýmto konaním len uľahčujete prácu zlodejom. Je to takmer ako nechať dvere otvorené dokorán.

Každý z nás sa chce vo svojom vlastnom dome cítiť bezpečne. Obzvlášť ostražití sme tesne pred spaním. Nechceme predsa, aby sa k nám niekto vlámal, kým budeme pokojne spať. Práve zo strachu pred zlodejmi mnohí ľudia nechávajú v noci kľúč v zámke. Žiaľ, tento postup v skutočnosti nielenže nepomáha zvýšiť bezpečnosť, ale ju výrazne znižuje.

Prečo je kľúč v zámke cez noc zlý nápad?

Keď necháte kľúč v zámke, ostatní členovia domácnosti ich nemôžu otvoriť z druhej strany kľúčom. Z toho pravdepodobne pramení mylná predstava, že takýto postup zároveň sťaží zlodejom násilné vypáčenie zámku. Žiaľ, nie je to pravda.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Starí bylinkári prezradili, z čoho si robiť čaj na imunitu

Ponechanie kľúčov vo dverách cez noc len uľahčuje zločincom uskutočniť ich nekalé zámery. Môžu to využiť dvomi spôsobmi – použitím krompáča alebo metódou „zavesenia“. Zatiaľ čo pri použití druhého spôsobu sú ohrození len majitelia konkrétneho typu dverí, vypáčenia zámku by sa mali obávať všetci.

Ako zlodeji otvárajú dvere s kľúčom v zámku?

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako funguje kľúč? Nuž, každý zámok má vo vnútri západky, ktoré uvoľňujú zámok. K tomu však dôjde len vtedy, keď sú stlačené správnym spôsobom drážkami kľúča. Ak necháte kľúč v zámku cez noc, jednoducho ho „zneškodníte“.

To znamená, že zlodeji už nemusia manévrovať s kľúčovým kľúčom, aby našli správnu kombináciu, pretože…. ste to urobili za nich. Jediné, čo im zostáva, je zasunúť kľúč do zámku a otočiť ním, aby otvorili dvere. To dokáže aj ten najväčší amatér.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Európu zasiahne najbližšie hodiny masívna snehová kalamita. Tu udrie na Slovensku

Ako funguje zlodejov trik s „vešiakom“?

V Poľsku sú dvere s listovou zástrčkou skôr zriedkavé, ale stávajú sa. Keď uvidia takéto dvere, zlodeji si určite budú chcieť overiť, či ste náhodou nenechali kľúče cez noc v zámke. Použijú na to drôtený vešiak (taký, z ktorého zvyčajne vyberáte oblečenie z práčovne). Celý trik spočíva v tom, že ho zasunú do poštovej schránky a pomocou háčika zachytia kľúč.

Najjednoduchšie je, keď je v zväzku s ostatnými – vtedy môžete háčik zachytiť za krúžok, na ktorom sú zavesené. Vyžaduje si to trochu zručnosti, ale zlodeji ju, žiaľ, zvyčajne majú, takže kľúč rýchlo vytiahnu zo zámku. Potom ho jednoducho vytiahnu cez listovú záklopku, takže môžu ľahko otvoriť dvere a váš dom vykradnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *