Rozumní majitelia áut si dávajú pod kapotu auta chlpy od psov alebo mačiek

zlty prach na aute piesok

Kuny sú škodcovia, ktorí môžu byť nielen nepríjemní, ale môžu viesť aj k mnohým nebezpečným poruchám. Platí to najmä pre autá, ktoré sú najčastejšie ich úkrytom pred chladom. Existuje však šikovný trik, ktorý nič nestojí a účinne ich zabije.

Na odpudzovanie kún možno použiť mnoho výrobkov. Na trhu nájdete aj špecializované predmety, ktoré sú pripravené práve na takýto účel.

Môžu však byť mimoriadne drahé. Stačí však použiť šikovný domáci prostriedok, ktorý zaberie za krátky čas a zabezpečí, že pod kapotou vášho auta alebo v úžitkových priestoroch nebude po škodcovi ani stopy.

Prečo sa kuny schovávajú pod autami? Radšej si dávajte pozor

Kuny dokážu napáchať naozaj veľké škody. Pri poklese teplôt vyhľadávajú bezpečný a teplý úkryt, ktorý ich ochráni pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Preto sa zvyčajne snažia usadiť v garážach, domoch a hospodárskych priestoroch, kde nájdu dostatočne veľkú medzeru, cez ktorú sa môžu pretlačiť. Pritom môžu napáchať veľké škody na fasáde alebo v interiéri.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tejto veci sa doma nedotýkajte, ak vonku začne búrka a blesky

Najnebezpečnejšie však je, keď sa snažia ukryť pod kapotami áut. Vtedy sa prehryzú cez káble, aby si vytvorili dostatok priestoru. Tým sa stávajú veľkým nebezpečenstvom pre vodičov a cestujúcich vo vozidle.

Ako odohnať kuny? Na tento šikovný domáci prostriedok neutratíte ani cent

Ak nechcete, aby sa kuny usídlili pod kapotou vášho auta alebo garáže, urobte jednu vec. Účinný repelent si môžete pripraviť sami a nebudete naň musieť minúť ani cent. Všetko, čo potrebujete mať po ruke, sú mačacie alebo psie chlpy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte po jedle plné naduté brucho? Začnite piť túto bylinku

Jednoducho ich zrolujte do klbka a pripevnite pod kapotu vášho auta. Kuny majú veľmi citlivý čuch, a keď na určitom mieste vycítia iné zviera, nebudú sa tam chcieť ukrývať. Kožušinu každú chvíľu vymeňte tak, aby stále silno voňala, a kuny už nebudú predstavovať problém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *