Je drogéria z Nemecka naozaj kvalitnejšia ako naša? Odborník to povedal jasne

drogeria

Čistiace prostriedky z Nemecka sú trvalo obľúbené. Mnohí ľudia sa domnievajú, že pracie prostriedky predávané našimi západnými susedmi čistia oveľa lepšie, a preto sú účinnejšie. Čo na to však hovorí veda? Zistite, čo si myslí odborník.

Najlepší prací prášok? Podľa mnohých ľudí je to ten nemecký. Všetko preto, že malé množstvo si poradí aj so silným znečistením a oblečenie nestratilo svoju intenzívnu farbu. To isté platí aj pre zmäkčovač tkanín. Je koncentrovanejší, a preto účinnejší a intenzívnejšie vonia. Piotr Kolucha, odborník na kvalitu tovaru, v rozhovore v štúdiu Dzień Dobry TVN vysvetlil, či je drogéria z Nemecka skutočne lepšia ako tá dostupná na Slovensku či v Poľsku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neskladujte cesnak takto. Stratí svoju skvelú chuť

Je drogéria z Nemecka lepšia?

Už niekoľko rokov Slováci masovo sťahujú drogériu z Nemecka. Obzvlášť obľúbené sú pracie prášky, ktoré sa považujú za oveľa účinnejšie ako tie, ktoré sa dajú kúpiť na Slovensku. Odkiaľ sa vzala táto posadnutosť?

Ako sa ukázalo, pred 13 rokmi sa uskutočnil test pracích práškov distribuovaných v 12 rôznych krajinách. Nemecké prášky lepšie odstraňovali škvrny a nevyplachovali farbu. Navyše podľa používateľov chemické prostriedky z Nemecka lepšie chránili farby, nepoškodzovali oblečenie a boli rozhodne koncentrovanejšie. Na dosiahnutie uspokojivých výsledkov stačilo malé množstvo výrobku. Navyše pracie prostriedky nespôsobovali žltnutie bielych tkanín.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špina po posypovej soli vám zmizne z topánok. Stačia tieto dve prísady

Má zmysel kupovať veľké množstvo práškov?

Veľké pracie prášky, ktoré sa dovážajú z Nemecka, sú najobľúbenejšie. Podľa odborníka nemá veľký zmysel kupovať tieto najväčšie balenia. – Ak kupujeme drogériu z Nemecka, určite nie vo veľkých baleniach. Polovica z nich obsahuje plnidlá. Ak už milujeme túto chémiu z Nemecka, kupujme také prášky, ktoré vydržia 18 až 22 praní. Sú to koncentráty. Určite nemôžete túto chemikáliu dávkovať viac, ako je uvedené na obale, pretože takýto prací prostriedok sa veľmi ťažko oplachuje z oblečenia,“ vysvetlil odborník.

7 Replies to “Je drogéria z Nemecka naozaj kvalitnejšia ako naša? Odborník to povedal jasne

    1. Taký ako ty by mali odísť zo Slovenska ,lebo ty nemáš nič spoločné s touto krajinou. Viac si vážia cudzincov ako slovákov !!!

    2. Je to vláda, ktorá bude pracovať pre Slovensko a nie pre cudzích! Slováci si to tak želajú, aby oni boli na prvom mieste, a nie Ukrajina, utečenci!

  1. Fico si váži Slovákov? To preto, že dokážu vyžiť z minima? Preto, že za 12 rokov vládnutia táto „sociálna“ vláda zdvihla rodinné prídavky a dôchodky o smiešne drobné?

  2. Pán Fico je arogantný a nečestný. Naši ľudia majú strašne krátku pamäť. S úsmevom klame a zavádza ľudí a tí menej inteligentnejší mu veria . Je to smutné , ale je to odrazom našej spoločnosti. Hoci túto krajinu a ľudí mám rada. Napriek našej čudnej mentalite, dať sa viesť podvodníkmi. Je mi z toho veľmi vrľmi smutno.

  3. Myslíte že nikoho to zaujíma že ako majú obyčajný ľudia?!?!? Vôbec to nikoho v politike nezaujíma…. každý robí čo môže a čo chce a to je všetko

  4. Myslím, že Fico si zaslúži byť premiérom, občania mu dali dôveru, a nebude uprednostňovať Ukrajincov a utečencov na úkor Slovákov ako to bolo doteraz od predchádzajúcej vlády.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *