Urobte toto s radiátorom za 3€ a mesačne ušetríte na kúrení slušné peniaze

radiator

Vykurovacia sezóna je pre mnohých ľudí náročným obdobím, keď si musia uťahovať opasky. Neustále zvyšovanie cien nezodpovedá príjmom Slovákov. Aby sme si mohli užívať teplo a jednoducho prežiť tieto mesiace, musíme platiť obrovské účty, ktoré sú často nad naše možnosti. Mnohí ľudia sa zamýšľajú nad tým, ako vykurovať svoj domov bez toho, aby museli zvyšovať teplotu termostatu. Máme niekoľko tipov.

Jeseň a zima sú obdobia, keď väčšina z nás nevychádza z domu, okrem povinných ciest do práce a do obchodu. Dlhé večery sú ideálnym časom na sledovanie televíznych seriálov a pitie horúcej čokolády. Bohužiaľ, toto obdobie môže byť aj nočnou morou, ak v dome pocítite strieľajúci mráz.

Máme niekoľko nápadov, ako tento problém vyriešiť!

Ako prehrievať domácnosť bez použitia radiátora?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ušetrite stovky eur na kúrení týmito trikmi

Začneme niekoľkými základnými vecami, na ktoré často zabúdame. Skontrolujte všetky okná vo vašom dome – aj malá medzera môže prepúšťať veľa studeného vzduchu. Tiež sa oplatí skontrolovať, či vaše okná nie sú nastavené na letný režim. Nastavenie tlaku tesnenia môže účinne blokovať výmenu vzduchu. Zaujímavé je, že sa oplatí zabezpečiť utesnenie každej medzery v dome.

Hovoríme o medzere medzi dverami a podlahou alebo kontaktmi, z ktorej tiež prúdi chlad z vonku. Rolety by mali byť počas dňa zdvihnuté, pretože slnečné lúče spôsobujú zvýšenie teploty v interiéri.

Za zmienku stojí aj sušenie bielizne na radiátoroch – zablokuje sa tým prúdenie vzduchu. Oveľa lepšie je nastaviť šnúry na balkóne alebo v kúpeľni a práve na ne by sa mali zavesiť mokré textílie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zvláštna hnedá kocka, ktorá však zachraňuje pokožku a vlasy

Je vám zima? Urobte si izoláciu, ktorá odvedie teplo z radiátora

Ak stále pociťujete prenikavý chlad, skúste si za radiátorom vyrobiť niečo ako izoláciu, ktorá bude odvádzať teplo. Teplý vzduch je oveľa ľahší ako studený, preto uniká nahor a hromadí sa pod stropom. Aby ste mu pomohli rozptýliť sa, jednoducho vytvorte jednoduchú konštrukciu z hliníkovej fólie a kartónu.

Vezmite nejakú starú škatuľu a vystrihnite z nej obdĺžnik, ktorý je o niečo väčší ako povrch radiátora. Celú kartónovú škatuľu oblepte hliníkovou fóliou, ak sa posunie, môžete ju prilepiť. Izoláciu umiestnite za radiátor a už po jednej hodine pocítite rozdiel v teplote v miestnosti. Teplý vzduch sa bude rozptyľovať a nebude unikať smerom nahor, ako to býva zvykom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *