Ukrajinka ukázala trik, ako čistí kúpeľňu kečupom. Všetko sa bude lesknúť

kecup

Upratovanie je povinnosť. A bohužiaľ, nemôžeme ho skladovať. Najmä ak máme doma malé deti alebo zvieratá, nikdy ho nie je dosť.

Niekedy však na upratovanie nemáme čas. Inokedy nám chýba chuť a niekedy, keď máme čas a chuť, dôjdu nám čistiace prostriedky. Aby sme sa nabudúce vyhli takejto situácii, je dobré vedieť, čím možno nahradiť jednotlivé čistiace prostriedky. Najlepšie niečím, čo nám doma pravdepodobne nebude chýbať. Napríklad kečup.

Kečup čistí pripálené hrnce

Nech to znie akokoľvek prekvapivo, nie je to len jedlá sóda a ocot, ktoré sa dajú použiť na čistenie takmer všetkého vo vašej domácnosti. Kečup je skvelý na čistenie mosadze, liatiny, nerezovej ocele, skrátka kovových povrchov. Zbaví vás pripálenín, ako aj čiernych a hnedých škvŕn na nerezových hrncoch a panviciach.

Kyselina octová obsiahnutá v paradajkovej šťave napáda oxid meďnatý (to je tá čierna vrstva, ktorá vzniká pri varení) a odstraňuje ho. Aby to fungovalo, potrite postihnuté miesta kečupom a nechajte pôsobiť aspoň hodinu. Potom ho zotrite citrónovou šťavou a umyte vodou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na vrásky a nespavosť. Tento nálev je vynikajúci na upokojenie a omladenie

Rozpustite ich kečupom a zoškrabte

Pripáleniny zo dna panvice odstránite tak, že ju položíte hore dnom a celé dno potriete kečupom. Môžete ho rozotrieť aj po stranách. Nechajte ju asi 30 minút odstáť a potom ju trochu utrite papierovou utierkou, aby ste zistili, či sa vrstva nečistôt zriedila.

Ak ešte potrebuje čas, počkajte ďalšiu polhodinu. Potom vezmite špachtľu alebo pokrčenú guľôčku z fólie a zapečenú špinu zoškrabte. Umyte ju mydlovou vodou a máte hotovo.

Kečup porazí aj hrdzu

Kečup si dokáže poradiť aj s hrdzou. Opäť ho naneste na postihnuté miesto, nechajte pôsobiť a zmyte ho citrónovou šťavou alebo octom. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade použite hustotu kečupu, pretože samotný ocot by stiekol.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Paradajková šťava oživí aj vaše zašlé strieborné šperky. Namočte ich do kečupu a po určitom čase ich vydrhnite zubnou kefkou.

Ak máte zašlý mosadzný príbor, kečup dokáže obnoviť aj jeho lesk. Natrite ich zmesou kečupu a soli a vydrhnite ich. Budete príjemne prekvapení rozdielom.

Môžete ho použiť aj na čistenie vodovodných kohútikov a záhradného náradia.

Vyskúšajte kečup na holenie

A na záver jeden nečakaný trik. Vyskúšajte kečup namiesto gélu na holenie. Obsahuje prírodné zložky, vďaka ktorým je k vašej pokožke šetrnejší ako výrobky kupované v obchode. Znižuje podráždenie a začervenanie.

Stačí ho naniesť na pokožku a nechať pôsobiť niekoľko minút. Ak si ho muži netrúfajú vyskúšať na tvári, ženy ho môžu vyskúšať pri holení nôh alebo podpazušia.

Ide o lacnejšiu, prírodnú a 100 % šetrnú metódu. Nezabudnite si však potom pokožku hydratovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *