Po stretnutí s niekým ste ostali vyčerpaný? Takto odhalíte energetického upíra

pexels rdne stock project 7888724

Náš vybraný okruh známych alebo priateľov je zvyčajne úzka skupina, v ktorej sa cítime dobre. Sú však chvíle, keď sa po stretnutí s inou osobou cítime unavení a rozladení. Zistite, kto je energetický upír.

Ukazuje sa, že to nie je len únava alebo náhoda. Ide o typické príznaky po kontakte s energetickým upírom, ktorý sa priživuje na nás a našich emóciách. Psychológovia bijú na poplach a dávajú návod, ako sa s ním vysporiadať.

Kto je energetický upír?

Nie je to nič iné ako typ osobnosti. Takíto ľudia doslova čerpajú energiu z druhých. Práve preto sa na nich prilepil výraz „upír“. Nemajú však pocit, že ním skutočne sú alebo že sa správajú určitým spôsobom, ktorý škodí iným.

Obete takýchto „upírov“ veľmi rýchlo strácajú duševné aj fyzické sily, pretože sú zbavené všetkých pozitívnych vibrácií. „Upír“ dokáže obratne manipulovať, čím podnecuje ostatných, aby konali v jeho prospech. Svoje obete si hľadá medzi empatickými alebo veľmi citlivými ľuďmi, ktorí sa nechajú bez väčšieho odporu pripraviť o energiu a ktorí veľmi intenzívne pociťujú pobyt s upírom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namažte týmto dvere auta a v zime vám nikdy neprimrznú

Podľa vedeckej literatúry majú takíto toxickí ľudia radi moc a zastávajú vysoké funkcie. To im umožňuje loviť energiu podriadených, ktorí často nemajú žiadnu obrannú líniu.

Ako môžete zistiť, či máte vedľa seba energetického upíra?

Títo ľudia sa dokážu veľmi dobre maskovať, ale napriek tomu môžeme zachytiť niekoľko ich charakteristických znakov. Odhaliť „upíra“ je možné vďaka odstupu a chladnej analýze jeho správania.

  • Ľahko ich spoznáme podľa toho, že nikdy nepreberajú zodpovednosť. Zvyčajne ju prenášajú na iných, aj keď sa na nej nijako nepodieľajú. Konajú v „bielych rukavičkách“, čo im sťažuje dokázať chybu alebo, čo je ešte horšie, zaťažovať iných vlastnými problémami.
  • Kontakt s energetickým upírom je obrovskou psychickou záťažou, ktorá sa podpisuje na našom zdraví. Stačí krátky rozhovor alebo stretnutie, aby sme sa cítili zle. Typickými príznakmi po kontakte s týmito ľuďmi sú bolesti hlavy, letargia, nedostatok energie a znížená nálada a sebavedomie.
  • Upíri majú radi konflikty, a preto sa do nich veľmi často dostávajú. Treba dodať, že sa tešia z nešťastia druhých. Okrem toho si myslia, že majú vždy pravdu a ich životné skúsenosti sú bolestivejšie ako tie vaše.
  • Kritika z ich úst je základným nástrojom manipulácie, ktorý ničí vaše sebavedomie a úspechy.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dávate 5-ku na kúrení? To sa vôbec nerobí, naučte sa šetriť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *