Je to tu! Na Slovensku bude správy čítať umelá inteligencia, bez emócii, vytvorená počítačom

umela inteligencia spravy

Portál Topky.sk predstavili dnes novú moderátorku s menom Andrea, ktorá na prvý pohľad pôsobí ako skutočná osoba. Avšak, Andrea je v skutočnosti virtuálna postava vytvorená umelou inteligenciou zo spoločnosti Zoznam.

Redakcia Topky.sk testuje ako prvá na Slovensku umelú inteligenciu v spravodajstve. Poskytovanie informácií je jednou zo schopností, pri ktorých umelá inteligencia postupne nachádza svoje uplatnenie. Aj keď svet už spoznal prvú webovú stránku, ktorú vytvorila umelá inteligencia bez zásahu človeka, reportérov a redaktorov a nahradila ich nezaujatá umelá inteligencia, za naším spravodajstvom stojí reálny človek, ktorý titulky jednotlivých článkov vybral, uviedla spoločnosť Zoznam.sk v tlačovej správe.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čím nahradiť cukor v strave? Tu je päť najzdravších náhrad

Andrea má byť prvou virtuálnou moderátorkou v spravodajstve na Slovensku. Bude mať na starosti prezentovanie spravodajských relácií a zabezpečenie aktuálnych informácií pre čitateľov Topky.sk. Tento krok môže predstavovať prelom v oblasti mediálneho spravodajstva a znamená to, že umelá inteligencia môže byť využitá aj v iných oblastiach, nielen v IT priemysle.

Zástupcovia spoločnosti Zoznam.sk tvrdia, že Andrea má schopnosť ľahko sa prispôsobiť situáciám a rýchlo reagovať na aktuálne udalosti. Jej výhodou je, že nevyžaduje ani stravu, ani oddych, a preto je schopná pracovať nepretržite 24 hodín denne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počuli ste o tejto káva? Je najzdravšia a nejmenej dráždi žalúdok

Redakcia Topky.sk verí, že Andrea bude úspešná a získajú s ňou nových čitateľov. Niektorí odborníci však vyjadrili obavy, že využívanie virtuálnych moderátorov a novinárov môže znamenať, že sa ľudské kvality a zručnosti v oblasti spravodajstva môžu stratiť.

Neživá moderátorka sa predstavila a v prázdnom newsroome prečítala krátke správy o hlavných udalostiach zo včerajšieho dňa: VIDEO s moderátorkou Andreou.

One Reply to “Je to tu! Na Slovensku bude správy čítať umelá inteligencia, bez emócii, vytvorená počítačom”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *