Jediná ingrediencia do krupicovej kaše a bude z nej luxus, ktorý chce jesť každý

krupicova kasa

Sladké hlavné jedlá sme milovali najmä v detstve a niektorí z nás si ich zachovali aj v dospelosti. Dukátové buchty, ovocné knedle, šúľance, rezance s makom a – krupicová kaša.

Kašu možno pripraviť na tisíc rôznych spôsobov. Bežná verzia sa pripravuje s kakaom, cukrom a maslom alebo po slovensky s grankom. Prečo nevyskúšať verziu šéfkuchára Přemka Forejta s omamne voňavým korením a karamelom?

Zoznam ingrediencií

0,5 l mlieka
45 g pšeničnej krupice (bezlepkári používajú ryžovú krupicu)
soľ
cukor na kašu a na karamel
niekoľko lyžíc masla
1 jablko
1 pomaranč
korenie: klinčeky, škorica, kardamón

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsení záhradníci vedia, čo robiť už teraz v marci. Nezabudnite na to

Postup

Mlieko nalejte do hrnca, pridajte lyžicu cukru podľa chuti, zľahka osoľte a pripravte si všetky koreniny. S klinčekmi je lepšie šetriť. Varte asi 5 minút a nezabudnite neustále miešať, pretože mlieko sa rado pripáli. Premek pridáme ešte niekoľko kávových lístkov. Ak ich máte doma, odporúča pridať.

Zároveň dôkladne umyte jablko a pomaranč. Z pomaranča oškrabte 2 tenké vrstvy kôry a pridajte ich do mlieka. Vrstva musí byť tenká bez mäkkého vnútra, pretože to je horké. Jablko nakrájajte na kúsky a odložte bokom. Môžete olúpať aj šupku, pretože ju budete variť v karameli. Jablko bez šupky rýchlejšie zmäkne, ale so šupkou bude o niečo chrumkavejšie. Vyberte si variant, ktorý vám viac vyhovuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak vidíte na záhrade huby, nie je to dobré znamenie. Okamžite urobte toto

Potom si pripravte karamel. Niekoľko polievkových lyžíc nechajte minútu roztopiť na panvici a potom pridajte maslo. Varte na miernom ohni, miešajte ideálne len krúživými pohybmi panvice. Do hotového karamelu vhodíme jablká, obalíme ich karamelom a necháme ich niekoľko minút zmäknúť.

Nakoniec preceďte mlieko a vmiešajte 45 g krupice, varte, kým nezhustne, a môžete podávať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *