Jedno z najzdravších druhov ovocia. Jedzte ho a váš mozog bude fungovať ako počítač

cucoriedky

Keď si predstavíte domáce šťavy, ktoré ovocie vám napadne ako prvé? Určite sú to jablká, maliny, čerešne, jahody, arónia a možno aj mrkva. Dúfame však, že po prečítaní tohto článku si na vašom zozname nájdu miesto aj čučoriedky. Prvé účinky pocítite už po jednom týždni liečby.

Čučoriedky sú chutné sezónne ovocie. Najlepšie chutí v období kvitnutia koncom júla a začiatkom augusta. Možno ho konzumovať na mnoho spôsobov – surové, ako prísadu do dezertov a tiež vo forme džúsu. Pravidelná konzumácia čučoriedkovej šťavy má mnoho zdravotných výhod.

Čučoriedky – podceňované ovocie s mnohými zdraviu prospešnými vlastnosťami

V lete si môžeme vychutnať hojnosť širokej škály ovocia a zeleniny. Nie je nič lepšie ako ovocie odtrhnuté priamo zo stromu alebo kríka v našej vlastnej záhrade. Hoci čučoriedky sú v obchodoch dostupné po celý rok, najlepšie chutia v období kvitnutia, ktoré prebieha na prelome júla a augusta.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozumní ľudia vedia, prečo si dávať pred spaním bobkový list pod vankúš

Sú prirodzene sladké, mierne kyslé a mimoriadne aromatické. Tešíme sa na ne po celý rok. Málokto vie o mnohých zdraviu prospešných vlastnostiach čučoriedok. Čučoriedky sú zdrojom cenných mikro a makroživín, ktoré sú nevyhnutné na udržanie zdravia. Nájdete ich nielen v plodoch, ale aj v čučoriedkovej šťave. Vysvetlíme vám, ako ju pripraviť.

Čučoriedková šťava – pokladnica cenných živín

Čučoriedková šťava je mimoriadne výživná a zároveň chutná. Obľúbia si ju dospelí aj deti. Jej jedinečná chuť je len jednou z jej predností. Pohár fialovej šťavy je plný cenných vitamínov a prvkov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viete na čo slúži malá dierka v papierovom pohári na kávu?

Štúdie naznačujú, že pravidelná konzumácia čučoriedkovej šťavy môže zlepšiť pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. Šťava tiež chráni kardiovaskulárny systém a podporuje tráviaci a imunitný systém. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov šťava podporí vaše telo v boji proti voľným radikálom a oxidačnému stresu.

Čučoriedková šťava – recept

Zloženie:

ľubovoľné množstvo čučoriedok,
voliteľné: jablko alebo iné ovocie.

Príprava:

Umyte, osušte a nazbierajte čučoriedky.

Ovocie rozmixujte v mixéri na kašu alebo použite odšťavovač a vytlačte šťavu. Na zriedenie šťavy môžete pridať vodu, ale najzdravšia je koncentrovaná šťava.
Čučoriedková šťava je teraz hotová. Môžete ju naliať do pohárov alebo sklenených fliaš a pasterizovať alebo ju rovno spotrebovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *