Jedzte 8 lyžičiek tohto zázraku denne a budete sa cítiť ľahšie

psyliium

Obsahom vlákniny sú oveľa lepšie ako ľanové semená. Podceňované, ale mimoriadne účinné semeno Psyllium je prírodným liekom proti zápche. Okrem toho sú ľahko dostupné a lacné.

Psyllium (Plantago psyllium) patrí do čeľade skorocelovitých a pochádza z oblasti Stredomoria, Ázie a Afriky. Je to prírodný a účinný prostriedok na zlepšenie funkcie čriev a prevenciu zápchy.

Tým to však nekončí, pretože jeho pravidelná konzumácia má aj ďalšie zdraviu prospešné účinky, napríklad znižuje hladinu cholesterolu a glukózy, chráni črevnú sliznicu a znižuje riziko vzniku rakoviny.

Lupiny semien psyllia pri zápche. Kto ho môže používať?

Semená Psyllia sú bohaté na rozpustnú vlákninu, ktorá má pozitívny vplyv na trávenie a normálny rytmus pohybu čriev. Látky obsiahnuté v semenách skorocelu obaľujú sliznicu čriev hlienom, čím pomáhajú zlepšiť konzistenciu fekálnych hmôt a uľahčujú ich pohyb smerom ku konečníku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete dokonale urobiť volské oká bez vytečenia? Pridajte kvapku tohto

Lupiny semien psyllia majú tiež ochranný účinok na črevnú sliznicu, zmierňujú podráždenie a zápaly. Okrem toho znižuje hladinu cholesterolu a glukózy v krvi, čím zlepšuje lipidový profil a predchádza cukrovke.

Psyllium je bezpečný a účinný liek na chronickú aj občasnú zápchu. Môžu ho používať ľudia všetkých vekových kategórií vrátane dojčiat, detí, tehotných a dojčiacich žien. Lupiny psyllia pomáhajú aj pri iných črevných ťažkostiach: hnačke, syndróme dráždivého čreva, hemoroidoch alebo vredoch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte štipku do vody a premiešajte. Doplníte nedostatky a rehydratujete svoje telo

Ako používať skorocel?

Aby ste mohli využiť vlastnosti šupiek semien Psyllia, mali by sa používať podľa odporúčania. Najlepšie je konzumovať 8 čajových lyžičiek semien Psyllia denne, rozdelených do 2-3 dávok. Semená zalejte (vlažnou) vodou a nechajte niekoľko minút napučať.

Potom vypite celý obsah pohára a zapite ho ďalšou vodou. Pri užívaní Psyllia planého je veľmi dôležité piť veľa tekutín.

Neprekračujte odporúčanú dávku, pretože to môže spôsobiť nadúvanie, bolesti brucha alebo črevnú nepriechodnosť. Psyllium plantain by nemali užívať ľudia s alergiou na rastliny z čeľade skorocelovitých, so zápalovým ochorením čriev, s obštrukciou tráviaceho traktu alebo s poruchami prehĺtania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *