Prichádza ďalšia vlna sneženia na Slovensku. Už aj tu sa pripravte

pocasie sneh

Slovensko sa dnes v niektorých častiach prebudilo do zasneženej krajiny, a podľa posledných správ sa snehová pokrývka do nedele rozšíri aj na ďalšie regióny.

Studený a vlhký vzduch, ktorý cez noc prúdil nad naše územie, priniesol snehovú nádielku, čo je výnimočné predovšetkým pre oblasti, ktoré sa doteraz tento rok snehu nedočkali.

Meteorologické služby zaznamenali náhle ochladenie najmä vo vyššie položených a severných častiach Slovenska. Portál iMeteo informuje, že „intenzívny príliv chladného vzduchu z Ruska prešiel nad Poľsko a vytvoril tam bazén studeného vzduchu, ktorý sa teraz šíri nad našu krajinu“. Tento jav spôsobí, že v mnohých oblastiach severného a stredného Slovenska sa očakáva mrazivá noc s ďalším snežením.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite každé ráno. Pôsobí ako prírodný spaľovač tukov

Teploty poklesnú na celom území na +3 až 0 °C, pričom v strednom a severnom Slovensku sa očakávajú ešte nižšie teploty, v rozmedzí 0 až -3 °C. Sneženie sa nevyhne ani nižšie položeným oblastiam, keďže hranica sneženia klesne na severe až na 400 metrov nad morom.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy pre oblasti na strednom a severnom Slovensku pred snehovými jazykmi a závejmi, ako aj pred poľadovicou. Výstraha 1. stupňa platí od večera 17. novembra do večera nasledujúceho dňa. Meteorológovia zároveň upozorňujú na možnosť poľadovice, čo môže komplikovať cestnú premávku, a preto vydali výstrahu 1. stupňa od polnoci do nedeľného dopoludnia pre označené okresy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyhoďte tieto rastliny zo záhrady, ak nechcete mať kliešte

Občania by mali byť ostražití a sledovať aktualizované predpovede počasia, aby sa mohli pripraviť na zimné podmienky, ktoré môžu spôsobiť komplikácie v doprave a v bežnom dennom živote.

snehove jazyky a zaveje 17 11
poladovica18 11

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *