Kedy vysádzať maliny? Vezmite si rýľ! Správny dátum sa rýchlo blíži

sadenice slimaky zahrada

Maliny sú jedným z najčastejšie vysádzaných druhov ovocia v poľských záhradách. Obsahujú veľa vitamínu C a podporujú imunitný systém. Odporúčame, kedy maliny vysádzať, aby krásne rástli.

Maliny sú bohaté na vitamíny a z jedného kríka sa môže urodiť až niekoľko stoviek plodov. Kedy by ste mali vysadiť maliny, aby ste mali bohatú úrodu? Tento dátum si radšej zapíšte do kalendára, pretože ich výsadba v správnom čase je zárukou bohatej úrody v nasledujúcej sezóne. Odporúčame vám najlepší čas na začatie pestovania malín v záhrade.

Kedy vysádzať maliny? Dávajte si pozor na dátum a v budúcej sezóne budete žať košíky ovocia.

Neviete, kedy vysadiť maliny, aby krásne rástli a prinášali veľké plody? Nuž, najlepší čas na výsadbu malín je na jeseň, pred príchodom prvých mrazov a kým pôda nie je zamrznutá. Sadenice umiestňujeme do zeme od septembra do prvých novembrových dní, ale treba mať na pamäti, že v tomto období vysádzame kríky s odkrytým koreňom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak toto neurobíte s radiátormi, nečudujte sa na konci roka nedoplatkom

Po výsadbe pôdu mulčujeme, aby sme mladé rastliny ochránili pred mrazom. Na tento účel sa najlepšie hodí rašelina alebo borovicová kôra. Odrody, ktoré sa budú dobre hodiť na výsadbu na jeseň, sú: Polka, Poranna Rosa, Polesie, Pokusa a Glade.

Čo nemajú rady maliny? V tejto spoločnosti sa im nebude dariť

Maliny budú najlepšie rásť na slnečnom mieste alebo v ľahkom polotieni v kyslej, úrodnej a priepustnej pôde. Odrezky umiestnite približne 40 cm od seba. Nezabudnite ani na správnu spoločnosť pre maliny – zle rastú v blízkosti jahôd, zemiakov a ostružín, ako aj na zemi po paprike, baklažánoch alebo paradajkách. Ideálne miesto na výsadbu malín by malo byť po obilninách, mrkve alebo strukovinách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovákov čaká zdražovanie obľúbených nápojov, z ktorých však priberáme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *