Robte túto vec opakovane doma a ušetríte na elektrinu a za kúrenie. Poliaci to už robia

elektrina

Nie je nič príjemnejšie ako horúci a uvoľňujúci kúpeľ. Avšak kvôli horibilným cenám energie a vody stojí každodenná starostlivosť toľko, čo návšteva kúpeľov. Zistite, ako ušetriť na vykurovaní.

Denne tomu nevenujeme veľkú pozornosť, až keď nám to pripomenú účty, ktoré nás môžu vyviesť z miery. Potom hľadáme úspory všade, kde sa dá. Oplatí sa však na to myslieť vopred, aby domáci rozpočet trpel čo najmenej – najmä počas vykurovacej sezóny, ktorá je už za dverami. Málokto však vie, že existujú šikovné spôsoby, ako ušetriť na vykurovaní.

Ako môžete ušetriť na vykurovaní?

Keď sa počas chladného dňa sprchujeme horúcou vodou, vyrábame si vlastné kúrenie. Stačí nechať otvorené dvere sprchy, aby sa teplo nahromadené vo vnútri šírilo kúpeľňou a potom celým domom. Para rýchlo zvýši teplotu v dome, čo má aj ďalšie výhody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto u vás doma najviac míňa elektrinu. Radšej to používajte rozumne

Takto sa kúpeľňa aj vetrá, čím sa predchádza vzniku vlhkosti. Nedostatočné vetranie ovplyvní tvorbu plesní alebo múčnatky na stenách, čo vedie k vážnym zdravotným problémom a poškodeniu nábytku. Mnohí ľudia sa môžu obávať, že para spod sprchy zvýši hladinu vlhkosti v dome, ale netreba sa obávať. V takomto veľkom priestore sa zvýši len teplota v miestnosti, nie vlhkosť.

Z tohto dôvodu počas jesene a zimy vždy otvárajte dvere a účty za elektrinu už nebudú desivé.

Ako inak môžete ušetriť na účtoch?

  • Nezatvárajte radiátor počas vykurovacieho obdobia, pretože teplý vzduch – namiesto toho, aby prúdil do miestnosti – bude vyletovať nahor k oknu alebo stene.
  • Počas dňa roztiahnite žalúzie a závesy, aby slnko ohrievalo miestnosť.
  • Ak často používate rúru, po vybratí jedla z nej jednoducho nechajte dvierka v rúre pootvorené. Takto sa všetko teplo uložené vo vnútri vyhreje v byte.
  • Umiestnením plastovej fľaše naplnenej vodou do splachovača tiež v okamihu znížite cenu svojich účtov.
  • Dobrý nápad je tiež venovať pozornosť svojmu oblečeniu, pretože si často zabúdame obliecť mikinu alebo ponožky a potom je nám zima. Na zimu je dobré mať v šatníku niekoľko párov teplého oblečenia a ponožiek.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovensku hrozí katastrofa. Jedovatá skládka otrávi najväčšie zásoby pitnej vody

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *