Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek. Stačí vám kúsok alobalu

baterky

Chcete zmeniť kanál na televízore, namierite naň diaľkový ovládač …. a nič. Chvíľu ním trasiete, potom sa možno pohráte s batériami vo vnútri diaľkového ovládača, ale ani to nepomôže. Navyše zistíte, že doma nemáte žiadne náhradné.

Čo teraz? Existuje riešenie. A je ešte pohodlnejšie ako bežať k televízoru a prepínať kanály ručne. Pomôže vám alobal. Hliník je vodivý, takže môže predĺžiť životnosť vašich batérií.

Zabalte batérie do hliníkovej fólie

Jednoducho si z alobalu vyrobte malé misky. Zabalte do nich kladný aj záporný koniec vašich nefunkčných tužkových batérií tak, aby sa dotýkali tiel batérií. Vytvorí sa tak slabý obvod a batérie sa prebudia k životu aspoň do nasledujúceho dňa, keď si môžete ísť kúpiť nové.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tieto znamenia zverokruhu neznášajú Vianoce a vôbec sa necítia dobre. Ste tam?

Väčšie batérie nahraďte menšími.

Môže sa tiež stať, že vaše väčšie tužkové batérie AA prestali fungovať a doma ste našli len menšie AAA. Opäť vás zachráni alobal, pretože batérie AA aj AAA majú rovnaké napätie.

Zložte z neho malé štvorčeky a vložte ich do medzery medzi kratšiu batériu a plochú plusovú časť. Práve tam nie je žiadna pružina. Alobal jednoducho predĺži menšiu batériu a tá môže bez problémov fungovať namiesto svojej väčšej kolegyne.

Len musíte mať na pamäti, že ich životnosť bude o niečo kratšia. Preto si nezabudnite čo najskôr zaobstarať ten správny model.

Tú vybitú nakŕmi 1 nabitá.

Našli ste len 1 plne nabitú batériu a potrebujete 2 alebo viac batérií v ovládači? Vezmite grilovacie kliešte a pomocou nich stlačte vybité a nabité batérie k sebe ich zápornými koncami. Držte ich spolu 1/2 až 1 minútu. Uvidíte, že potom začne fungovať aj tá, s ktorou ste sa hrali.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto u vás doma najviac míňa elektrinu. Radšej to používajte rozumne

Ak vám teda diaľkové ovládanie prestane fungovať v najhoršom možnom čase, keď nemáte doma náhradné batérie, je večer a obchody sú zatvorené a ani susedia vám nepomôžu, vždy existuje riešenie.

Žiadna batéria nie je taká vybitá, aby nezvládla ešte niekoľko hodín prevádzky. Ak viete, ako na to. Len sa uistite, že máte doma alobal, pretože bez neho sa nezaobídete. Je to multifunkčný pomocník, ktorý vám pomôže v mnohých iných situáciách ako len pri skladovaní potravín.

Pozrite si, ako to urobiť, v priloženom videu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *