Krach pokračuje! Na Slovensku skončili ďalšie obchody s oblečením, ktoré sme poznali roky

central embassy g2e4a049d4 1920

Módne reťazce TimeOut, KVL (Kenvelo) a Lee Cooper na Slovensku končia, keďže spoločnosť Great United Trading Slovakia, ktorá ich zastrešovala, bola nútená požiadať súdy o vyhlásenie konkurzu. Hoci mala firma miliónové tržby, nedokázala generovať zisk. Túto informáciu oznámil portál Index SME.

Great United Trading Slovakia pôsobila na slovenskom trhu už viac ako 20 rokov a ešte len v roku 2018 spojila pod svojím menom módne značky Kenvelo Slovakia a Lee Cooper Slovakia. Tieto značky boli dostupné v mnohých nákupných centrách po celom Slovensku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

Problémy so ziskovosťou začali spoločnosť trápiť už v roku 2018, kedy sa začal prejavovať pokles tržieb. Hlavným dôvodom tohto vývoja mal byť následok pandémie koronavírusu. Great United Trading Slovakia tak pridáva na zoznam firiem, ktoré museli ukončiť svoju činnosť v dôsledku pandémie.

Tally Weijl, ďalší módny reťazec na Slovensku, už tiež zavrel predajne kvôli nepriaznivým ekonomickým dopadom pandémie. Značka Peek & Cloppenburg zase požiadala o pomoc pred veriteľmi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na vrásky a nespavosť. Tento nálev je vynikajúci na upokojenie a omladenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *