Ruské územia sú pod silnými bombovými útokmi aj na vládne budovy

utoky

Ukrajinský dron zasiahol vládnu budovu v ruskej Brianskej oblasti, ktorá hraničí s Ukrajinou, uviedol vo štvrtok v skorých ranných hodinách gubernátor Alexander Bogomaz. Nálet bezpilotného lietadla a delostreleckú paľbu hlásili aj v ruských Belgorodskej a Kurskej oblasti, ktoré tiež hraničia s Ukrajinou.

Bogomaz uviedol, že nálet sa uskutočnil v meste Starodub so 17 000 obyvateľmi a že nikto nebol zranený. Telegramový kanál Baza informoval, že terčom útoku bola budova vojenského regrutačného úradu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Belgorodský gubernátor Vjačeslav Gladkov v stredu večer na svojom kanáli Telegram napísal, že dva drony „explodovali nad obytnou štvrťou“, pričom poškodili dva domy a auto. O hodinu neskôr uviedol, že tretie bezpilotné lietadlo zostrelila protivzdušná obrana. Podľa guvernéra nedošlo k žiadnym obetiam.

O niekoľko hodín neskôr kurský gubernátor Roman Starovojt na sociálnej sieti napísal, že päť projektilov zasiahlo elektrickú sieť v obci Tjotkino, čo spôsobilo čiastočný výpadok elektrickej energie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Ruské pohraničné regióny boli opakovane ostreľované a terčom útokov bezpilotných lietadiel, odkedy Moskva pred viac ako rokom začala vojenskú operáciu na Ukrajine. V stredu si ostreľovanie mesta Šebekino v Belgorodskej oblasti vyžiadalo život jednej osoby.

Hovorca prepravnej spoločnosti Transnefť v stredu uviedol, že došlo k pokusu o „teroristický útok“ na úsek ropovodu Družba v Brjanskej oblasti, ktorým sa prepravuje ropa do krajín EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *