Kým odídete na dovolenku, dajte mincu do mrazničky. Môže vám to zachrániť život

348362023 818017822854309 4471613109754685845 n

Čas dovoleniek je tu. Väčšina z nás sa práve chystá k moru, na turistiku alebo na chaty. Oddýchnuť si a načerpať nové sily. Keď sa vrátime, byt nás privíta v stave, v akom sme ho zanechali. A čaká nás len klasický kolotoč prania, žehlenia a nákupov.

Výpadok elektriny si nevšimneme

Je tu však jedna vec, ktorú by sme nemali podceňovať, aj keď to nie je na prvý pohľad zrejmé. A vlastne to nie je zrejmé ani na druhý pohľad, pretože všetko doma vyzerá absolútne nedotknuteľne. Je to výpadok prúdu.

Môže ho spôsobiť búrka alebo neschopní remeselníci v susedstve. Ak nie ste doma, nerobí vám starosti, že nefunguje elektrina. Je to však problém pre vašu chladničku a mrazničku.

Ak sa totiž potraviny rozmrazia vo vypnutom spotrebiči a po opätovnom zapnutí sa znova zmrazia, pravdepodobne si to nevšimnete. Mohli by však pre vás predstavovať potenciálne zdravotné riziko. Najmä huby alebo mäso, pri ktorých neviete, ako dlho boli teplé.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto vankúše dokážete snehobielo oprať. Nepoužite však prach na pranie

Vložte mincu na ľad

Týmto situáciám však môžete predísť celkom nenápadne. A všetko, čo potrebujete, je minca. Vložte misku alebo pohár s vodou do mrazničky a nechajte ju zmraziť. Potom na ľad položte obyčajnú kovovú mincu.

Keď sa vrátite, stačí sa pozrieť do mrazničky a máte jasno. Ak je minca stále na ľade, nedošlo k výpadku prúdu. Alebo bol dostatočne krátky na to, aby sa potraviny nestihli rozmraziť, hoci sa možno podarilo vyradiť digitálne hodiny na vašich spotrebičoch.

Ak však nájdete mince pokryté ľadom na dne misky, zvážte, čo urobíte s obsahom mrazničky a chladničky. Ak to nie je v záujme vášho zdravia, rozlúčte sa s niektorými potravinami vo vnútri. Možno sa v nich už stihli rozmnožiť baktérie, aj keď sú opäť zmrazené.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto rýchlo zistíte, či je vajce pokazené. Stačí vám voda

Nenechávajte mrazničku prázdnu

Chystáte sa na dovolenku a pred cestou ste vyprázdnili mrazničku, pretože si so sebou beriete nejaké potraviny? Alebo ste jedlo, ktoré si beriete so sebou, uvarili? Potom prázdny priestor v spotrebiči vyplňte ľadom.

PET fľaše naplnené zmrazenou vodou poslúžia v prípade výpadku prúdu ako chladiaci box a udržia potraviny dlhšie zmrazené. Navyše vaša mraznička nemá rada prázdne miesta a tieto PET fľaše jej umožnia efektívnejší chod. Čím prázdnejšia je vaša mraznička, tým viac energie spotrebuje. A to vás stojí viac peňazí. Navyše plná udrží svoj obsah zmrazený až 72 hodín.

Odchádzate z domu na dlhší čas? Potom zvážte zaradenie mincovej pomôcky medzi ostatné potreby, ktoré si zabezpečíte pred odchodom. Vaše trávenie vám možno poďakuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *