Stačí trieť lyžicu. Rýchlo sa zbavíte zapáchajúceho problému cibule

onions gf03c0d6d7 1920

Hoci je cibuľa veľmi zdravá a mali by sme ju jesť, jej vôňa veľmi často preniká do pokožky rúk. Bohužiaľ, pretrváva dlho, a to aj po dôkladnom umytí rúk. Tu je návod, ako odstrániť zápach cibule pomocou domáceho roztoku, uvádza Genialne

Cibuľa má mnoho cenných vlastností a hojne sa využíva pri varení. Je výborná aj vo forme sirupu pri prechladnutí. Jej vôňa však nie je afrodiziakum. Tu je návod, ako sa jej zbaviť.

Nepríjemný zápach cibule

Cibuľa, podobne ako cesnak, je známa svojou pomerne intenzívnou a nepríjemnou vôňou, ktorá dlho pretrváva na rukách. To je dosť nepríjemné, najmä ak plánujete po varení niekam vyjsť. Nie je to také hrozné, keď krájate jednu alebo dve cibule. Horšie je to, ak pracujete v reštauračnej kuchyni alebo varíte väčšiu večeru a musíte ich ošúpať oveľa viac. Vtedy je zápach silnejší a dráždivejší a umývaním rúk sa tejto nepríjemnosti celkom nezbavíte. Kuchári, ktorí sa denne stretávajú s rôznymi vôňami, našli spôsob, ako sa vyhnúť zápachu cibule po dokončení.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia umývačku riadu, ktorá vám zmení život. Vedeli ste to?

Ako odstránite zápach cibule z rúk?

Na to, aby ste sa zbavili štipľavej vône cibule, stačí jednoduchý trik. Potrebujete na to obyčajnú malú lyžičku. Jednoducho ju pretrite končekmi prstov. Nerezová oceľ, z ktorej je vyrobená, vytiahne intenzívnu cibuľovú arómu z našich rúk. Tento trik bude fungovať aj na pachy inej zeleniny, napríklad cesnaku. Nepríjemné pachy pohltia tie z iných predmetov vyrobených z nehrdzavejúcej ocele (napríklad z drezu). Potrite si ruky o jeho stenu. Zbaviť sa úporného problému trvá doslova len niekoľko sekúnd!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špeciálny spôsob a kmeň stromu odstránite ľahko a rýchlo. Vedeli ste to?

Domáci trik s alkoholom

Používame ešte jednu metódu. Dobre funguje, keď zápach cibule prenikol do vášho oblečenia. Na tento trik potrebujete lieh, ktorý nalejete do fľaše s rozprašovačom a potom zmiešate s vodou. Takto pripravený roztok nastriekajte na oblečenie, záclony, textilný nábytok a textílie, ktoré boli presiaknuté intenzívnym cibuľovým zápachom. Po niekoľkých sekundách nepríjemná aróma zmizne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *