Len hlupák vyhodí šupky z cibule. Takéto majú využitie

cibula

Triedite organický odpad, máte na záhrade kompostér alebo sa snažíte opätovne využiť každý kúsok vašej domácnosti? Pre vaše cibuľové šupky máme perfektné využitie. Táto hojne využívaná zelenina skrýva vo svojich šupkách poklady a vy ich teraz môžete jednoducho využiť.

Krásne kvety

Cibuľové šupky sa zvyčajne vyhadzujú, ale aj keď ich občas použijete v kompostéri, môžete z nich „uvariť“ prírodné hnojivo. Jeho výroba je jednoduchá. Vyhnete sa zbytočnej chémii. Šupky obsahujú vitamíny B, C a E. Majú tiež veľké množstvo minerálnych látok, ako je fosfor, draslík, horčík, meď alebo železo. Rovnako ako naše telo, aj rastliny potrebujú na svoj rast vitamíny a minerály. Čím vyváženejší koktail im pripravíte, tým viac sa im bude dariť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí jeden pohlad na melón a viete, že kupujete ten najsladší a čerství

Hnojivo a prevencia proti škodcom

Látky obsiahnuté v cibuli rastliny nielen hnoja, ale pôsobia aj ako prevencia proti potenciálnym škodcom. Pri použití cibuľových šupiek namiesto hnojiva si rýchlo všimnete vyživené listy a kvitnúce získajú ešte bohatšie kvety. Tento typ hnojiva je najvhodnejší pre orchidey.

Univerzálne hnojivo na kvety

Použitie šupiek je jednoduché. Nazbierajte 2 hrste cibuľových šupiek, buď červených, alebo žltých. Vložte ich do uzatvárateľnej nádoby a zalejte litrom teplej vody. Nechajte šupky lúhovať na chladnom a tmavom mieste aspoň jeden deň. Potom nálev sceďte a nalejte ho do čajníka. Zalievajte raz týždenne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nielen voda. Tieto produkty hydratujú vaše telo ešte lepšie v horúcom počasí

Vonkajšie rastliny

Aj keď najviditeľnejšie použitie tohto hnojiva je pre doma pestované orchidey. Cibuľová zálievka sa dá použiť aj v záhrade. Zálievku pripravte z troch hŕstok cibuľových šupiek a litra vody. Varte ich 20 minút a vodu nechajte vychladnúť. Scedený odvar použite ako postrek na ovocie a zeleninu, ktoré pestujete v záhrade. Zbavíte sa tak plesní, hubových ochorení a škodcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *