Len strašenie a konšpirácia? 3.svetová vraj môže začať v júni s najväčším leteckým cvičením NATO v Poľsku

nato cvicenie polsko

Ďalšie strašenie či konšpirovanie? Čech Václav Vanda varuje pred blížiacim sa, zatiaľ verejnosťou málo vnímaným leteckým cvičením NATO, ktoré v júni obmedzí leteckú dopravu v strednej a východnej Európe – a dúfa, že nebude začiatkom všeobecného útoku na Rusko.

Situácia nad Európou sa každým dňom zhoršuje. Po útoku ukrajinského dronu na Kremeľ tento týždeň poľské médiá tvrdili, že raketa, ktorej trosky sa našli koncom apríla v Poľsku, možno predsa len pochádza z Ruska. A čím si chcú túto dávno vychladnutú polievku prihriať? Trosky, ktoré sa našli 24. apríla v lese pri poľskej obci Zamosc neďaleko Bydhošti, údajne pochádzajú z ruskej riadenej strely Ch-55.

Poľská provokácia pri Bydgoszczi

Ide o ďalšiu poľskú provokáciu, ktorej jediným cieľom je ešte viac zhoršiť situáciu v Európe. Zatiaľ ani nie je jasné, kedy mala údajná raketa zasiahnuť poľské územie. Poľské médiá špekulujú, že sa tak malo stať v decembri minulého roka počas rozsiahleho ostreľovania Ukrajiny.

Nevadí, že poľská armáda vtedy neinformovala poľskú prokuratúru o žiadnom narušení vzdušného priestoru. Všetko teda nasvedčuje tomu, že ide len o hrubo vykonštruovanú provokáciu. Nejde však len o médiá. Tento týždeň poľská prokuratúra prekvapivo oznámila, že prípad rakety pri Bydhošti vyšetruje ako možné ohrozenie života a zdravia veľkej skupiny ľudí.

Nič nie je náhodné. V júni sa NATO pripravuje na ďalšiu eskaláciu situácie, ktorá by mohla vyústiť do zapojenia západných vzdušných síl do priamej konfrontácie s Ruskom, čo v rozhovore pre televíziu Protiproud potvrdil aj bývalý podplukovník českého raketového vojska Ivan Kratochvíl. Spomenul tzv. okno príležitosti na vyprovokovanie totálnej vojny, ktoré sa podľa neho otvára v polovici júna.

Cvičenie alebo útok na Rusko?

Jeho slová korešpondujú s ďalšími skutočnosťami, ktoré poukazujú na tento dátum. Práve v polovici júna NATO ohlásilo najväčšie letecké vojenské cvičenie vo svojej histórii. Toto gigantické podujatie, ktoré má údajne „len simulovať“ vzdušný útok aliancie na Rusko, sa uskutoční nad oblohou strednej a východnej Európy od 12. do 23. júna.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Počas tohto obdobia dôjde aj k obmedzeniu civilnej leteckej dopravy nad veľkou časťou Európy, čo určite „uvítajú“ najmä tí, ktorí by v tom čase chceli letieť na dovolenku. Ale ktovie, či na niečo také ešte niekto vôbec pomyslí. Obrovské vojenské letecké „cvičenie“ NATO s trochu posmešným „obranným“ názvom Air Defender sa môže kedykoľvek zmeniť na jadrovú vojnu.

Aj keby však išlo „len“ o cvičenie, manévre so stovkami bombardérov a stíhačiek už teraz spôsobujú chaos medzi leteckými spoločnosťami, pretože majú málo informácií o tom, kde a kedy bude platiť bezletová zóna pre civilné lietadlá.

Nemecký Bundeswehr na otázky médií označil cvičenie za „prejav transatlantickej solidarity“. Z ľudského hľadiska je to akt úplného podriadenia sa vojnovému priemyslu USA. Takto to budú vnímať aj mnohí ľudia v Európe, ktorí sa usilujú o mier. Nielen masívne nasadenie vojenských lietadiel – ale predovšetkým smerovanie cvičenia v blízkosti ruských hraníc nie je, samozrejme, náhodné.

Má byť vojna východiskom zo všetkých neriešiteľných kríz Západu?

Európa je v týchto mesiacoch, týždňoch a dňoch systematicky ničená: umelo vyvolanou energetickou krízou, vládou vyvolanou gigantickou infláciou, ekonomickou deštrukciou, klimatickou panikou a veľkým resetom. A politici už pripravujú občanov na to, že by sme mohli ísť dokonca do vojny. „Spoločne silnejší,“ píše Bundeswehr na svojej webovej stránke a šípky ukazujú na východ. USA nemohli navrhnúť jasnejší scenár.

Aj mainstreamové médiá pravdepodobne veľmi neochotne informujú verejnosť o tomto cvičení a jeho dôsledkoch. Čo je veľmi zvláštne práve preto, že v júni môže byť dovolenka mnohých ľudí zásadne narušená. Jún je jedným z dvoch hlavných dovolenkových mesiacov a mnoho ľudí plánuje cesty do zahraničia po tom, čo sa po šialenstve s covidmi prakticky všade uvoľnili turistické pravidlá.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Preto je vhodné, ak plánujete ísť na dovolenku v období od 12. do 23. júna, najprv si overiť, či lietadlá skutočne budú lietať. V súčasnosti je totiž veľmi málo informácií o rozsahu bezletovej zóny pre civilné lietadlá nad Európou.

To môže byť aj význam „štandardného“

Formálne je hlavným organizátorom cvičenia NATO Nemecko. V Českej republike sa podľa Úradu pre civilné letectvo bude konať len vo vymedzených oblastiach. „Môžem potvrdiť, že v dňoch 12. až 23. júna 2023 sa vo vzdušnom priestore Českej republiky uskutoční vojenské letecké cvičenie. Vyhradené priestory boli na toto cvičenie zriadené na základe žiadosti v súlade so štandardným postupom,“ uviedol kryptograficky hovorca Úradu pre civilné letectvo Vítězslav Hezký.

Podľa neho bol návrh priestorov zverejnený v súlade so zákonom na úradnej tabuli leteckého úradu, aby bolo možné podať pripomienky alebo námietky. „V rámci procesov riadenia vzdušného priestoru Českej republiky všetko prebehlo štandardným spôsobom a k priestorom sme nezaregistrovali žiadne pripomienky ani námietky,“ povedal tento týždeň hovorca.

Stať sa môže čokoľvek

Podľa Zuzany Sekaninovej z veliteľstva Vzdušných síl Armády Českej republiky budú dopravné lety počas cvičenia Air Defender modifikované tak, aby sa vyhli cvičným priestorom. „Na území Českej republiky sa uskutoční len časť cvičenia, a to predovšetkým v oblastiach určených ako vojenské letecké výcvikové priestory,“ uviedla hovorkyňa.

Napriek týmto ubezpečeniam je zrejmé, že v polovici júna sa aj v súvislosti s dlho avizovanou kyjevskou ofenzívou, a teda eskaláciou konfliktu, môže situácia vyhrotiť do takej miery, ktorú dnes nikto nedokáže presne odhadnúť.

V polovici júna sa môže stať takmer čokoľvek vrátane priameho konfliktu medzi jadrovými mocnosťami, ktorý by mal pre nás fatálne následky.

One Reply to “Len strašenie a konšpirácia? 3.svetová vraj môže začať v júni s najväčším leteckým cvičením NATO v Poľsku”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *