Toto má byť porážka Ruska! Nemci posielajú Ukrajine extrémnu nálož zbraní a tankov!

nemecko ukrajina vojna

Nemecko v sobotu oznámilo, že poskytne Ukrajine vojenskú pomoc vo výške 2,7 miliardy eur (3,0 miliardy dolárov), čo je zatiaľ najväčší balík pomoci od ruskej invázie, a prisľúbilo Kyjevu ďalšiu podporu, kým to bude potrebné.

Podľa vyhlásenia ministerstva obrany bude balík zahŕňať 30 tankov Leopard 1, 15 protilietadlových tankov Gepard, viac ako 200 prieskumných dronov a štyri protilietadlové systémy Iris-T.

„Všetci chceme, aby sa táto hrozná a nezákonná vojna čo najskôr skončila….. Žiaľ, zatiaľ sa to nedá predvídať. Nemecko preto poskytne akúkoľvek potrebnú pomoc – tak dlho, ako to bude potrebné,“ povedal nemecký minister obrany Boris Pistorius.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Ďakujeme našim spojencom,“ napísal v príspevku na Telegrame vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Andrij Jermak, ktorý potvrdil prijatie balíka.

Ukrajina nalieha na svojich spojencov, aby jej poskytli zbrane dlhého doletu, stíhačky a muníciu pred protiútokom, ktorý sa očakáva v najbližších týždňoch alebo mesiacoch. Sobotňajší nemecký balík obsahoval aj 18 húfnic.

Nemecko sa pôvodne zdráhalo poskytnúť Ukrajine ťažké zbrane, aby jej pomohlo čeliť ruskej invázii, pretože sa obávalo, že by to mohlo viesť k eskalácii bojov. V januári však Berlín súhlasil s vyslaním tankov Leopard a uviedol, že bude spolupracovať so spojencami na vyslaní ďalších.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *