Zelenský nakoniec skončí ako Adolf Hitler, tvrdia Rusi, ktorí začali inváziu

343295247 3327838780862861 5035743822326240416 n

Ukrajinský vodca Vladimir Zelenskyj by mohol mať rovnaký osud ako nacistický diktátor Adolf Hitler, vyhlásil bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev. Komentár prišiel v reakcii na Zelenského návrh, že predstaviteľov Kremľa čaká „smutný koniec“.

„Nevieme, koho stretne aký koniec,“ napísal Medvedev na Telegrame a potom prirovnal ukrajinského prezidenta k Hitlerovi, ktorý spáchal samovraždu v záverečnej fáze druhej svetovej vojny, keď sovietske vojská útočili na Berlín.

Bývalý ruský líder tiež obvinil Zelenského, že „želá smrť všetkým v Kremli“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Jeho vyjadrenia prišli v reakcii na rozhovor, ktorý v piatok zverejnila BBC a v ktorom Zelenskyj uviedol: „Verte mi, tí v Kremli… skončí sa to pre nich zle.“

Ukrajinský prezident vyjadril želanie rýchleho zániku súčasného ruského vedenia a vyhlásil, že „určite nezomrú prirodzenou smrťou“.

Rozhovor so Zelenským prichádza necelé dva týždne po útoku dronu na Kremeľ, ktorý Moskva označila za pokus o atentát na prezidenta Vladimira Putina a teroristický čin. Ruský líder v čase incidentu nebol v Kremli.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Rusko obvinilo Kyjev zo zorganizovania útoku a uviedlo, že si vyhradzuje právo reagovať podľa vlastného uváženia. Ukrajina poprela akúkoľvek účasť na incidente, hoci útok podnietil Medvedeva, aby vyzval na „fyzické odstránenie“ Zelenského.

Šéf kyjevskej tajnej služby Kirill Budanov neskôr prisľúbil, že „bude pokračovať v zabíjaní Rusov kdekoľvek“ až do „úplného víťazstva Ukrajiny“. Kremeľ označil toto vyhlásenie za „skutočne ohavné“ a uviedol, že je potvrdením toho, že Kyjev sa podieľa na organizovaní teroristických útokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *