Len vložte do rúry na pečenie a zapnite. Bude sa lesknúť ako nová

sporak

Teoreticky sa rúra rýchlo nezašpiní. V skutočnosti však stačí malá neopatrnosť a sklo a ostatné časti spotrebiča budú celé pokryté usadeninami. Ako v takejto situácii rúru vyčistiť?

Najväčšou chybou, ktorej sa dopúšťame, je ponechanie špinavej rúry dlhšie. Mastné zvyšky zostávajú na stenách spotrebiča a jeho čistenie už nie je také jednoduché. Máme však osvedčený trik, vďaka ktorému bude vaša rúra žiariť ako nová.

Ako sa staráte o svoju rúru?

Niektorí ľudia používajú svoju rúru každý deň, iní ju používajú príležitostne. Bez ohľadu na to, ako často ju používame, sa však o ňu musíme správne starať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mnoho Slovákov pije tento čaj, pretože si myslia, že je zdravý. Devastuje pečeň

Pri príprave jedla v rúre nesmieme zabúdať na ochranu plechov papierom na pečenie. Musíme tiež dávať pozor, aby sme obsah rúry nevyliali. Ako však udržiavať rúru v dobrom stave?

Bez ohľadu na to, ako často ju používame, musíme sa zbaviť nečistôt hneď, ako sa v rúre objavia. Čím dlhšie zostávajú zvyšky mastnoty a jedla na stenách a skle, tým ťažšie sa čistí.

Ako vyčistiť rúru?

Na čistenie rúry môžeme použiť tabletu do umývačky riadu. Táto metóda je účinná a nevyžaduje si veľa práce. Na začiatok musíme rúru predhriať na 100 stupňov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Tabletu vložte do rúry na pečenie a zalejte ju teplou vodou. Celú ju vložte do rúry a nechajte ju tam 2 hodiny. Po tomto čase bude rúra žiarivá bez drhnutia.

Jednoduchý trik na čistú rúru

Na čistenie rúry skvele poslúži aj pasta vyrobená z tablety do umývačky riadu. Tabletu jednoducho rozpustite v malom množstve teplej vody a potom ju naneste na znečistené steny spotrebiča.

Musíme chvíľu počkať. Potom vlhkou handričkou zotrite pastu z tablety. Rúra bude žiariť ako nová a my nebudeme musieť špinu dlho drhnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *