Slováci stále robia túto chybu pri sušení oblečenia a potom sa čudujú vlhkosti

susenie oblecenia

Sušenie bielizne v lete je radosť. Hoďte ju na záhradu, na balkón alebo jednoducho na sušiak a žasnite nad tým, ako rýchlo je vaša bielizeň suchá. V zime budete tiež žasnúť. Ale trochu iným spôsobom. Čudujete sa, ako môže jedna vec schnúť tri dni a vyprodukovať toľko vlhkosti. Ale so všetkým sa dá pracovať. Ako sušíte oblečenie v zime, aby bolo suché a aby vám doma neplesnivelo?

Pridajte ďalší cyklus odstreďovania

Bielizeň sa nikdy nevyžmýka tak, aby sa nedala vyžmýkať viac, takže okrem bavlny a ľanu si tam radšej dávajte pozor. Preháňam, často však nie je na škodu zapnúť práčku na jeden cyklus odstreďovania navyše. Čím viac vyžmýkaného oblečenia vyberiete, tým kratší bude čas sušenia a tým menej vlhkosti vyprodukuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neurobte túto chybu pri sadení paradajok a budete zbierať úrodu až do decembra

Prádlo pretrepte a dobre rozložte.

Keď bielizeň po vybratí z práčky pretrepete, bude sa lepšie sušiť a žehliť. Ak sa ešte stále nájdu kusy, ktoré sa vám zdajú mokré, môžete ich pekne vyžmýkať v uteráku, tak ako to robili naše mamy, keď prali ručne. A samozrejme, alfou omegou čo najrýchlejšieho sušenia bielizne je inteligentné umiestnenie na sušičke. Nikdy oblečenie neprehýbajte, vešajte ho za okraje a podľa možnosti na kolíky alebo vešiaky. Vzduch musí mať možnosť prejsť okolo každého kusu bielizne, inak budete sušiť nekresťansky dlho.

Čerstvý vzduch predovšetkým

Nič neurýchli sušenie bielizne tak ako pravidelný a intenzívny prísun čerstvého vzduchu, preto ju trikrát až päťkrát denne na tri minúty poriadne vyvetrajte. Niektorí ľudia tiež odporúčajú otvoriť okno na dlhší čas a zapnúť ventilátor v miestnosti, ktorá je otočená k bielizni. Tým sa čerstvý vzduch dostane priamo tam, kde je najviac potrebný.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žena začala dávať bobkový list do záchoda. Začnete to robiť aj vy

Pozor na sušiak

Vyberte si sušiak, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Nikdy ho neumiestňujte veľmi blízko steny, pretože hrozí riziko vzniku plesní. Na sušiak vešajte len toľko bielizne, koľko sa na ňu pohodlne zmestí. A ak máte pocit, že sušenie trvá príliš dlho, zaobstarajte si elektrickú sušičku s vyhrievaním.

Dajte šancu odvlhčovaču

Ide o ideálny nástroj, najmä ak máte veľa bielizne a málo miesta na jej sušenie. Odvlhčovač pohltí všetku prebytočnú vlhkosť, takže môžete zabrániť vzniku plesní a vysušiť oblečenie o niečo rýchlejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *