Slováci si začali pred Vianocami sypať korenie na koberec. Celý domov im teraz krásne vonia

obyvacka radiator koberec

Už nejaký čas používam šikovný trik, ktorý mi pomáha naplniť môj dom nádhernou sviatočnou vôňou. Stačí, keď vyčistím koberec a potom ho posypem špeciálnym korením. Takto sa celé Vianoce cítim ako v perníkovej chalúpke! V podstate ma to nič nestojí a spríjemňuje mi to celé sviatky.

Koberce v domácnostiach sú nielen štýlovým doplnkom, ale aj ochranou našich nôh. Žiaľ, majú jednu veľkú nevýhodu, kvôli ktorej sa nie každý rozhodne pre takýto doplnok – veľmi rýchlo sa zašpinia. To je nepríjemné najmä pre tých, ktorí majú malé deti a domácich miláčikov, ktorí po prechádzke len snívajú o tom, že sa so špinavými labkami vrhnú na huňatý koberec. Pred Vianocami koberec dôkladne vyčistite a nezabudnite použiť voňavý prípravok, ktorý nájdete v kuchynskej skrinke!

Ako čistíte koberec a zbavujete sa škvŕn?

Stačí jeden nevinný pohyb a na béžovom koberci pod nohami pristane šálka kávy. To isté platí aj pre rodiny s deťmi – batoľatá sem-tam niečo upustia na koberec. Škvrny by sa mali vyčistiť okamžite po incidente, ale viete, že život píše rôzne scenáre a môže sa stať, že znečistenie budete riešiť až po nejakom čase. V takom prípade si musíte pripraviť vhodné čistiace prostriedky, ktoré odstránia aj staré znečistenie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Prvou, najjednoduchšou možnosťou je použitie pracích kapsúl. Jeden kus rozpustite v miske s vodou a do roztoku namočte špongiu. Potom špinu rozotrite a intenzívne drhnite, kým sa neobjaví pena. V tomto prípade musíte venovať veľa času dôkladnému drhnutiu miesta, aby účinné látky mali šancu pigment zdvihnúť.

Ak nepoužívate kapsuly a ich kúpa vám nevyhovuje, môžete si vyrobiť domáce ošetrenie kobercov. Začnite rozpustením vody s octom v pomere 1:2 a potrite znečistené miesto. Potom na škvrnu nasypte sódu bikarbónu a dôkladne ju votrite špongiou alebo kefou s mäkkými štetinami. Jedlú sódu nechajte pôsobiť asi hodinu a potom škvrnu vydrhnite navlhčenou špongiou. Škvrna by už nemala byť viditeľná.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ chystá ďalší zákaz. Nedajú nám v "Mekáči" už obľúbené omáčky?

Krásne voňavý koberec za pár drobných

Keď je čistenie hotové, oplatí sa vyskúšať zaujímavý trik s korením. No Vianoce sú časom, keď naše domovy voňajú domácim pečivom, najmä perníkmi. Preto je dobré posypať koberec malým množstvom zmesi korenia a nechať mu čas, aby vydal vôňu. Po niekoľkých hodinách vysajte koberec od prebytočného korenia.

Ak je pre vás vôňa škorice a klinčekov príliš silná, použite iné kuchynské výrobky na osvieženie vône koberca. Jedným z nich je šťava z citrusových plodov, ako sú mandarínky a citróny. Jednoducho vytlačte trochu šťavy a nalejte ju do fľaštičky s rozprašovačom. Pridajte trochu vody a postriekajte koberec domácou hmlou. Jednoduché, lacné a zábavné. Čo viac si môžete priať?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *