Letecká novinka z Košíc. Za hodinu a pól ste v obľúbenej dovolenkovej oblasti Slovákov

chorvatsko letecky zo slovenska

Významný krok v leteckej doprave je na obzore pre obyvateľov Slovenska a hlavne z okolia Košíc. Spoločnosť Ryanair, líder v nízkonákladových leteckých prepravách, ohlásila zavedenie novej linky medzi Košicami a chorvátskym Zadarom. Prvý let je naplánovaný na 31. marca 2024, čo otvára nové možnosti pre cestovateľov z východného Slovenska.

Letový Poradok a Kapacita: Linka bude premávať v letnom letovom poriadku, a to dvakrát týždenne, každú stredu a nedeľu. Pasažieri budú cestovať lietadlom Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel. Krátky čas letu, približne 90 minút, ponúka atraktívnu alternatívu k dlhým a únavným cestám autom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tieto rastliny vysaďte na miesto, kde vyzbierate cesnak a cibuľu

Prvý Let a Možnosti pre Cestovateľov: Významným milníkom bude prvý let, naplánovaný na Veľkonočnú nedeľu v roku 2024. Alicja Wójcik-Golebiowska, zástupkyňa Ryanairu pre strednú a východnú Európu a Pobaltie, zdôraznila, že táto nová letecká linka poskytne obyvateľom Košíc a okolia širšie možnosti pre plánovanie jarných výletov a letných dovoleniek.

Letový Poradok a Časy Odletov: Letecká linka bude prevádzkovaná od 31. marca do 28. augusta 2024. Odlety z Košíc budú v stredu o 7.55 hod. a v nedeľu o 17.50 hod., s príletmi v stredu o 7.30 hod. a v nedeľu o 17.25 hod.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dôchodcom začnú brať vodičské preukazy a pošlú ich do autobusov?

Reakcia z Letiska Košice: Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ letiska Košice, vyzdvihol význam tejto novej linky. Podľa neho Chorvátsko patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie Slovákov a očakáva sa, že nová letecká linka priláka mnoho dovolenkárov, ktorí uprednostnia pohodlie letu pred cestovaním autom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *