Ľudia na dovolenkách začali robiť tento trik a hneď sa cítia bezpečnejšie. Trvá to 5 sekúnd

pexels asad photo maldives 1268855

Zrkadlá sú v šatniach, telocvičniach, hotelových kúpeľniach a máme ich aj doma. Existuje aj ich špeciálna odroda, ktorá sa používa vo výsluchových miestnostiach. Hoci niektorí ľudia ich používajú aj na sledovanie. Vysvetlíme vám, ako spoznať benátske zrkadlo a ako sa nenechať pozorovať z druhej strany.

Benátske zrkadlá sa čoraz častejšie stávajú ozdobou domácností a kancelárií. Oceňujú ich najmä tí, ktorí majú radi otvorený priestor bez toho, aby museli zakrývať svoju potrebu súkromia. Na prvý pohľad si ich ľahko pomýlite s obyčajným zrkadlom. Prezradíme vám trik, ako ich hneď rozpoznať.

Čo je to benátske zrkadlo?

Zrkadlo má dekoratívnu a praktickú funkciu nielen v domácnostiach a kanceláriách, ale aj vo verejných priestoroch. Patria sem šatne, kúpeľne v nákupných centrách, ale aj tie v hoteloch. Vďaka ich používaniu sa malé miestnosti môžu javiť opticky väčšie, než v skutočnosti sú. Je to vďaka použitiu hry zrkadiel a svetiel. Zaujímavou variáciou je benátske zrkadlo, ktoré dobre poznáme z kriminálnych filmov a výsluchových miestností.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak si dáte každý večer len jedno pivo, v tele sa spustí zaujímavý proces

Funguje tak, že na jednej strane odráža väčšinu svetla a na druhej strane ho prepúšťa oveľa menej. Osoba stojaca pred zrkadlom tak vidí svoj vlastný odraz, zatiaľ čo osoba stojaca za zrkadlom môže pozorovať dianie v miestnosti bez toho, aby o tom vedela – pretože ju vôbec nevidno.

Ako spoznať fenické zrkadlo?

Overiť, či je zrkadlo benátske alebo fenické, nie je také ťažké, ako sa zdá. Stačí naň použiť istý trik. Keď máme pochybnosti, či konkrétne zrkadlo, pred ktorým stojíme, je náhodou fenické, stačí k nemu priložiť prst a pozorovať vzdialenosť medzi sklom a ním. Ak sa odraz dotýka nášho prsta, máme istotu, že ide o obyčajné zrkadlo, a nemusíme sa ničoho obávať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sprchovanie každý deň? Je to dobré či na škodu?

Na druhej strane, ak je medzi nimi medzera – ide o benátske zrkadlo a vtedy si môžeme byť istí, že nás niekto sleduje! Tento trik použite vždy, keď vo vás zrkadlo vyvolá akékoľvek pochybnosti. Dôležitú úlohu tu zohráva svetlo. Strana s odrazom by mala byť odkrytá a druhá strana by mala byť zatemnená, aby ste dosiahli správny efekt fenického zrkadla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *