Nevyhadzujte toto z fľaše od oleja. Skrytá funkcia vám pomáha variť

Snimka obrazovky 2023 07 29 o 15.46.34

Už sa vám niekedy stalo, že ste pri varení vyliali do panvice alebo hrnca príliš veľa oleja? Ak áno, potom viete, že to môže byť naozaj nepríjemné. Nalievanie tuku z fľaše z výroby môže byť niekedy problematické a často sa končí tým, že na panvici alebo v hrnci skončí jednoducho príliš veľa oleja. Funkcia skrytej zátky na olej tento problém úplne odstraňuje.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako to odstrániť? Ukázalo sa, že existuje kuchynský trik, ktorý vám s tým môže pomôcť. Prebytok oleja v panvici nikdy nie je žiaduci, ale s týmto šikovným suplikátorom budete môcť vždy odmerať správne množstvo tuku.

Aká je skrytá funkcia olejovej zátky?

Určite ste si všimli, že na otvorenie továrenskej fľaše s olejom musíte odtrhnúť kolík, ktorý je v uzávere. Zvyčajne to urobíme rýchlo a bez rozmýšľania a potom kolík vyhodíme do koša. Ukazuje sa však, že je to chyba. Tento malý kolík má totiž svoju vlastnú tajnú funkciu, o ktorej vie len málo ľudí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kuchárka ukázala trik so sáčkom a strúhadlom. Prišla na to po rokoch

Možno vás veľmi prekvapí a je isté, že ak sa o tento patent podelíte so svojimi blízkymi, aj oni budú celkom ohromení. Keď nabudúce otvoríte fľašu oleja, odtrhnite špendlík, ale namiesto toho, aby ste ho vyhodili, vložte ho späť do zátky. Nie, nemyslím tým, že ho tam vložíte rovnakým spôsobom ako predtým, ale hore nohami. Týmto jednoduchým úkonom sa zátka premení na praktický dávkovač, ktorý vám umožní odmerať správne množstvo oleja. Už nikdy sa vám nestane, že by ste do hrnca vyliali viac oleja, ako skutočne potrebujete. Naozaj to funguje, presvedčte sa sami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si to doma a natrite tým stromy. Mravce a hmyz vaše stromy nechajú na pokoji

Umožní vám funkcia skrytej zátky na olej odmerať správne množstvo tuku na vyprážanie?

Určite vám s tým pomôže, pretože tuk sa z fľaše nebude rozlievať do panvice a budete ho môcť primerane dávkovať. A ako spoznáte správne množstvo tuku na vyprážanie? Nalejte na misu len trochu oleja a rozotrite ho po celej ploche pomocou štetca. Bolo ho dosť a pokryl celé dno? Výborne, to je správne množstvo. Ak vám tuk došiel – môžete ho ešte trochu pridať. Na druhej strane, ak sa tuk po rozotretí rozlial po dne – to je príliš veľa, nabudúce nezabudnite naniesť menej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *