Zapácha vám práčka? Umyte ju týmto za pár centov

Snimka obrazovky 2023 07 29 o 15.38.07

Práčka je spotrebič, ktorý si spájame s čistou a sviežo voňajúcou bielizňou. Niekedy však zapácha nepríjemne a dokonca odpudivo. Čo je príčinou tohto nepríjemného zápachu? Ako možno zápach z práčky účinne odstrániť?

Periete bielizeň, ale keď ju vytiahnete z bubna, nevonia tak sviežo, ako by ste očakávali? Keď otvoríte práčku, okamžite vás zasiahne nepríjemný intenzívny zápach? Alebo ste cítili nepríjemný zápach v kúpeľni a v snahe lokalizovať ho ste siahli po práčke? Nezáleží na tom, akou cestou ste sa dostali k zápachu vychádzajúcemu z práčky, okamžite konajte a odstráňte ho!

Prečo práčka začne vydávať zatuchnutý zápach?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa z vašej práčky môže začať šíriť nepríjemný zápach. Zatuchnutý zápach je často výsledkom nesprávnej starostlivosti o práčku alebo zanedbávania jej pravidelného čistenia. Čo je teda zodpovedné za ten zápach, ktorý vás zasiahne, keď otvoríte dvierka práčky?

  • Najčastejšími vinníkmi sú plesne, ktoré môžu v práčke rásť. Oblečenie zvyčajne perieme pri nízkych teplotách, čo neumožňuje usmrtiť mikroorganizmy. Preto nikdy nezatvárajte dvierka práčky hneď po vybratí bielizne. Bubon nechajte vyschnúť a nechajte z neho vyprchať všetku vlhkosť.
  • Nečistoty rôzneho druhu, vlasy alebo chlpy, ktoré sa nahromadia na filtri, môžu tiež spôsobiť nepríjemný zápach. Preto je dôležité filter pravidelne čistiť.
  • Nezabudnite tiež vyčistiť zásuvku, do ktorej sypete prací prášok. Zvyšky pracieho prostriedku, ktoré sa tam nahromadia, môžu byť zodpovedné za zatuchnutý zápach.
  • Práčka môže začať vydávať nepríjemný zápach aj vtedy, ak sa dlhší čas nepoužíva alebo ak inštalatér nesprávne nainštaloval odtokové potrubie. V takom prípade špinavá voda nemôže úplne odtekať a začne sa hromadiť v dutinách alebo ohyboch potrubia.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stovky rokov používaná metóda, ktorá zaručí raketový rast rastlín. Stačí len toto

Ako účinne odstrániť zápach z práčky? Čo tak použiť jedlú sódu?

Zbaviť sa zatuchnutého zápachu z práčky je jednoduchšie, ako si možno myslíte. Existuje na to jednoduchý a účinný spôsob. Do bubna práčky vložte jedno vrecko jedlej sódy a pridajte akýkoľvek dezinfekčný prostriedok.

Potom nastavte cyklus prania naprázdno a zvoľte teplotu 90 °C. Ak ste fanúšikom ekologických riešení, môžete dezinfekčný prostriedok nahradiť obyčajným octom. V tomto prípade nasypte sódu bikarbónu a ocot do bubna práčky v pomere 1:1. Zvyčajne stačí necelý pohár každej zložky. Potom nastavte prací program na vysokú teplotu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zbytky chleba nevyhadzujte. Ani neviete, ako sa dajú použiť v domácnosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *