Ľudia po 40-tke by nemali jesť toto, ak chcú spomaliť starnutie. Naopak jedzte toto

kolace

Starnutie je nevyhnutný proces, ktorý sa týka každého z nás. To však neznamená, že nemáme žiadnu kontrolu nad tým, ako rýchlo starneme. Existuje niekoľko potravín, ktoré môžu pomôcť spomaliť proces starnutia a ktoré by mali pravidelne konzumovať ľudia nad 40 rokov. Strava založená na týchto potravinách môže byť kľúčom k udržaniu mladistvého vzhľadu a dobrej nálady.

Štyridsiatka je vek, ktorý má v našej spoločnosti symbolický význam. Ale prečo práve štyridsiatka? Podľa vedcov sa práve v tomto veku začína takzvaný stredný vek. Eliott Jacques, renomovaný kanadský psychológ, definoval aj fenomén známy ako „kríza stredného veku“, ktorý sa často označuje ako „kríza štyridsiatnikov“. Vek štyridsať rokov sa v popkultúre často vykresľuje ako moment, keď sa lúčime s mladosťou. Nemusí to však byť nevyhnutne pravda.

Ako môžeme spomaliť proces starnutia?

Z biologického hľadiska je štyridsiatka zároveň okamihom, keď sa začína nová etapa života človeka. Začína úbytok svalovej hmoty, metabolizmus sa spomaľuje a v tele sa začínajú prejavovať hormonálne zmeny. Zvyšuje sa aj riziko rôznych ochorení, ako je ateroskleróza a osteoartróza. Pokožka stráca svoju prirodzenú vlhkosť a pevnosť, čo si všimneme pri pohľade do zrkadla. A vtedy sa vynára otázka: je možné tieto procesy nejako zastaviť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Desať potravín z ktorých sa nakopne chudnutie a začne miznúť brušný tuk

Proces starnutia nemôžeme úplne zastaviť, ale môžeme ho spomaliť. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je používať prírodné prostriedky a vytvoriť si jedálniček založený na produktoch, ktoré pomáhajú bojovať proti príznakom starnutia.

Strava proti starnutiu. Čo by ste mali jesť, aby ste si udržali mladý vzhľad?

Ľudia často hovoria o potrebe vzdať sa sladkostí, tučného mäsa, masla a dokonca aj niektorých veľmi sladkých druhov ovocia. Ale namiesto toho, aby sme sa zameriavali na to, čo by sme nemali jesť, zamerajme sa na to, čo by sme mali jesť. Existuje niekoľko potravín, ktoré by sme mali pravidelne konzumovať po 40. roku života. Tu sú tri z nich:

  • Avokádo. Toto ovocie obsahuje zdravé mastné kyseliny, vitamín E a glutatión. Všetky tieto zložky pomáhajú regenerovať a chrániť pokožku, spomaľujú proces starnutia a urýchľujú hojenie rán, ako aj pomáhajú znižovať sfarbenie pokožky.
  • Ľanové semienko. Existuje mnoho dôvodov, prečo začať konzumovať ľanové semienka, jedným z nich je, že pomáhajú bojovať proti príznakom starnutia. Obsahuje bielkoviny, vitamíny, antioxidanty a zdravé rastlinné tuky, ktoré sú prospešné pre náš organizmus.
  • Brusnice. Ide o ovocie, ktoré spája príjemné so zdravým. Po pridaní do čaju majú brusnice pozitívny vplyv na proces starnutia. Počas menopauzy pomáha chrániť pred návalmi horúčavy a podporuje aj prevenciu chorôb, ako sú Alzheimerova a Parkinsonova choroba.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nepite vodu hneď po zjedení čerešní, inak sa vám stane toto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *