Ľudia si na jeseň balia nohy do alobalu. Je to prospešné pre zdravie

nohy v alobale

Studené nohy sú ochorením, ktoré nás najčastejšie trápi počas jesenného a zimného obdobia. Nosenie dvojitého páru ponožiek nepomáha. Tento pocit je taký nepríjemný a nepohodlný, že by sme sa s ním chceli čo najskôr rozlúčiť. Čo robiť, keď máte studené nohy? Tento trik kraľuje online a naozaj funguje!

Domáci liek na studené nohy – krém a alobal!

Áno, toto nie je žiadny vtip. Ak sa chcete rozlúčiť s nepríjemným chladom v končatinách, stačí zájsť do kuchyne a nájsť hliníkovú fóliu, ktorá váš problém vyrieši! Veď skvele izoluje teplo!

Tento trik vaše nohy nielen zahreje, ale aj vyživí!

Budete potrebovať kvalitný krém – najlepšie taký, ktorý obsahuje močovinu. Dôkladne si ním natrite nohy a nechajte ho trochu vsiaknuť. Potom ich pevne zabaľte do alobalu a nezabudnite na dôležitý detail – lesklou stranou nahor!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci dávajú zubnú pastu do mrazničky. Pomáha to tisícom domácností

Studené nohy sa zahrejú a za týchto podmienok sa do nich krém vstrebe oveľa účinnejšie. Ak vám však záleží len na úľave a pocite tepla, krok nanášania krému môžete vynechať.

Ak sa pravidelne sťažujete na studené nohy, venujte pozornosť príčine svojich ťažkostí!

Môže to byť „len vaša povaha“, ale príčina môže spočívať aj v zdravotných problémoch! Studené nohy sú najčastejším znakom problémov s krvným obehom – nenosíte snáď príliš tesné nohavice? Alebo ste gaučový typ a málo sa hýbete? Dôsledkom nedostatočnej fyzickej aktivity je aj pocit chladu v dolných končatinách. Myslite aj na vyšetrenie, pretože príčina môže spočívať v chorej štítnej žľaze.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí toto jedno ovocie v dome a pavúky budú utekať ako o život

Skúste niekoľko dní nosiť trochu voľnejšie oblečenie a ísť napríklad na prechádzku. Je pravdepodobné, že aj to pomôže odstrániť vaše ťažkosti, a ak nie, aspoň sa trochu rozhýbete, okysličíte a zlepšíte si náladu prílevom endorfínov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *