• 4 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Ľudia vkladajú túto vec do chladničky a do rána je zápach preč

Ľudia vkladajú túto vec do chladničky a do rána je zápach preč

Chladnička je základný spotrebič, bez ktorého si nemožno predstaviť normálne fungovanie. Udržuje potraviny dobre vychladené, a tým ich udržuje čerstvé po dlhú dobu. Zistite, ako uhlík v chladničke odstraňuje nepríjemný problém.

Udržiavať chladničku v dobrom stave je mimoriadne dôležité, aby nám mohla dlho slúžiť. Pri otvorení dverí sa však často objavuje výrazná aróma, po ktorej strácame chuť do jedla. Jej neutralizácia je veľmi náročná, pretože musíte skontrolovať každú jednu vec, ktorá je vo vnútri. Preto tento jednoduchý trik odstráni zápach a navyše vás to nebude stáť veľa času.

Ako funguje drevené uhlie v chladničke?

Grilovacia sezóna pomaly končí a mnohým zostávajú ťažké vrecia s dreveným uhlím. Práve to potrebujete na boj proti nepríjemnému zápachu, preto ho neschovávajte, ale nazbierajte pár hrudiek. Namiesto toho, aby ste ich dali priamo na poličku, vložte ich do malej misky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

Potom ju umiestnite do chladničky, aby vám neprekážala pri používaní. Drevené uhlie rýchlo a účinne pohltí charakteristický zápach a mimochodom, neuvoľní svoj vlastný pach.

Ako sa zbavím zápachu z chladničky?

Ak sa z vašej chladničky nepretržite šíri nepríjemný zápach, je potrebné sa na ňu dôkladne pozrieť. Na začiatok musíte vybrať všetok jej obsah a v ďalšom kroku vypnúť spotrebič z elektrickej siete. Teraz vytiahnite police, ak je to možné, a siahnite po niektorých domácich prostriedkoch. Na čistenie chladničky je najlepší ocot, pretože má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka ukázala, čo všetko dokážete robiť s papierom na pečenie. Toto by vás nenapadlo

Na vyčistenie ťažko prístupných miest môžete použiť aj zmes jedlej sódy a vody. Stojí za to skontrolovať zadnú časť chladničky, či nie je zamrznutá alebo ľadová; ak áno, spotrebič je netesný. Preto v prvom rade venujte pozornosť tesneniu, ktoré môže byť poškodené, čím uniká teplý vzduch. Ak nemáte v dome drevené uhlie, nič nie je stratené.

Rovnako dobre bude fungovať aj rolka toaletného papiera alebo jedlá sóda. Je tiež dobré skontrolovať teplotu, na ktorú je spotrebič nastavený. Mala by sa pohybovať medzi 3 a 5 stupňami Celzia.

Podobné články

Urobte túto jednoduchú vec s vašou chladničkou a mesačne vám ostanú eurá na viac za elektrinu

Urobte túto jednoduchú vec s vašou…

Myslíte si, že vaša chladnička spotrebúva…
Nemci si vo veľkom dávajú drevené uhlie do chladničky. Slováci to ešte nerobia

Nemci si vo veľkom dávajú drevené…

Chladnička je základný spotrebič, bez ktorého…
Dajte si do chladničky kriedu a ušetrite na elektrine. Toto je dôvod

Dajte si do chladničky kriedu a…

Chladnička je jedným z najdôležitejších spotrebičov…
Zapnutú baterku na svietenie vložte do chladničky. Ušetrí vám to peniaza za elektrinu

Zapnutú baterku na svietenie vložte do…

Viete, ako ušetriť energiu v kuchyni?…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *