Ľudia začali dávať do mrazničky mincu. Dôvod je ochrana vášho zdravia pred otravou

minca

Dovolenkové obdobie sa rýchlo blíži. Pred odchodom je dôležité, aby ste nezabudli na správnu ochranu svojho domova a zariadenia v ňom. Jedným z užitočných trikov je minca v mrazničke. Ide o jednoduchý spôsob, ako sa po návrate z dovolenky ochrániť pred možnou otravou.

Mrazenie potravín predlžuje ich trvanlivosť. Je účinné len vtedy, ak sa nízka teplota udržiava nepretržite. Po rozmrazení sa potraviny nesmú opätovne zmraziť, pretože hrozí riziko vzniku škodlivých baktérií a mikroorganizmov. Táto situácia môže, žiaľ, nastať počas našich dovoleniek, v prípade dlhšieho výpadku elektrickej energie. Ak nepoužijete trik s mincou, nikdy sa nedozviete, či k tomu došlo, a nakoniec budete po návrate jesť opakovane zmrazené výrobky, čím riskujete vážnu otravu.

Prečo minca v mrazničke?

Minca v mrazničke nám umožňuje skontrolovať, či zariadenie fungovalo správne a udržiavalo mrazenie potravín počas našej neprítomnosti doma. Predstavte si, že na niekoľko hodín vypadne elektrina. Počas dovolenky o tom nemáte ani potuchy. Mraznička medzitým prestane udržiavať nízku teplotu a potraviny sa rozmrazia. Baktérie sa množia. Pri opätovnom zapnutí elektriny sa obsah chladničky opäť zmrazí. To všetko sa deje v čase, keď si užívate dovolenku v plnej kráse. Prídete domov a vyberiete potraviny z mrazničky, pričom si neuvedomíte, že sú nepoužiteľné. Takýto scenár nie je vôbec nepravdepodobný a hrozí pri ňom vážna otrava. Vďaka triku s mincou budete vždy vedieť, či sú potraviny z mrazničky vhodné na konzumáciu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Minca v mrazničke. Ako tento trik použiť?

Použitie triku s mincou je veľmi jednoduché. S prípravami musíte začať približne dva dni pred odchodom.

Do misky alebo pohára nalejte vodu a nádobu vložte do mrazničky.

Keď voda v miske zamrzne, položte na jej povrch mincu.

Ak je minca po návrate z dovolenky stále na povrchu ľadu, všetko je v poriadku. Na druhej strane, ak sa minca ponorila do ľadu, je to znamenie, že chladnička už nejaký čas nefunguje správne a rozmrazila sa. V takejto situácii by ste mali potraviny z mrazničky vyhodiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Čo ešte sa oplatí dať do mrazničky?

Existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré sa oplatí dať do mrazničky – nielen na sviatky.

Prázdne miesta v mrazničke vyložte starými novinami. Vďaka tomu sa do mrazničky dostane menej teplého vzduchu, keď otvoríte dvere. Chladnička tak spotrebuje menej elektrickej energie na vyrovnanie teploty, čo sa prejaví na nižších účtoch za elektrinu.

V mrazničke je dobré uchovávať potravinársku fóliu. Vďaka tomuto triku sa ľahšie rozbaľuje a trhá, pretože je menej lepkavá.

Ak cibuľu pred krájaním vložíte na 30 minút do mrazničky, vyhnete sa plaču. Nízka teplota oslabí vylučovanie sírnych zlúčenín, ktoré spôsobujú slzenie.

Ak sa chcete zbaviť nepríjemného zápachu prevládajúceho v mrazničke, je dobré vložiť do mrazničky misku s jedlou sódou. Stačí ju tam nechať hodinu a zápach vo vnútri prestane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *