Ľudia začali dávať do záchodu alobal. Úžasné, ako ho čistí

zachodova doska

Ako ľahko a rýchlo vyčistiť toaletu? Toto je jedna z najčastejších otázok pri upratovaní domu, pretože – nebudeme si klamať – nikomu sa do toho nechce. Používate na čistenie kúpeľne a toalety chemikálie, alebo radšej vyskúšate nejaké prírodné čistiace prostriedky?

Vodný kameň a škvrny

Toaletu treba pravidelne čistiť, o tom netreba diskutovať. Na niektorých miestach to však môže byť ťažšie ako na iných – najmä v oblastiach s tvrdou vodou, kde sa usadeniny a vodný kameň tvoria rýchlejšie a je väčšia pravdepodobnosť ich vzniku. Najmä v starších domoch a kúpeľniach sa tiež častejšie vyskytuje hrdza, ktorá vytvára nevzhľadné škvrny aj na iných miestach.

Na tieto problémy si môžete kúpiť celý rad chemických prostriedkov. Zvyčajne sú však pomerne drahé a nie vždy fungujú na 100 %. Preto sa oplatí vyskúšať aj prírodné metódy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozsypte to po dome a mravce neprídu. Máte to doma a nie je to chémia
zachpd

Ocot môže pomôcť

Vo všeobecnosti pri čistení veľmi pomáha biely ocot. Môžete ho jednoducho naliať do misy a nechať pôsobiť (a potom ju vydrhnúť), alebo ho naliať do horúcej vody, ktorou zalejete toaletu pred umývaním.

Ak sa vám v mise objavujú nevzhľadné žlté škvrny, ktoré sa ťažko odstraňujú, mala by vám pomôcť jedlá sóda, ktorá je jedným z najlepších bielidiel. Je dobré urobiť si pastu, naniesť ju na škvrny a nechať pôsobiť aspoň hodinu, prípadne aj cez noc. Potom toaletu umyte (opäť môžete použiť ocot, bežný kuchynský čistiaci prostriedok alebo aj chemický čistiaci prostriedok).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci stále nevedia, ako si čistiť zuby. Urobili ste ráno túto chybu aj vy?

Na čistenie a miernu dezinfekciu možno použiť aj kyselinu citrónovú.

Prírodné esencie

Ak chcete, aby vaša toaleta príjemne voňala, nebojte sa použiť bežné voňavé toaletné závesy, ktoré tiež pomáhajú pri preventívnom čistení. Ak vám to však nevyhovuje, môžete počas čistenia naliať do horúcej vody niekoľko esenciálnych olejov a prevoňať si tak toaletu podľa svojich predstáv.

Môže pomôcť alobal?

Proti usadeninám alebo škvrnám od hrdze môže pomôcť aj obyčajná hliníková fólia. Odporúča sa vhodiť do nádržky toalety niekoľko guľôčok fólie. Hliníková fólia môže pomôcť v boji proti týmto usadeninám a nestojí vás to vôbec žiadnu prácu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *