Čo zasadiť vedľa petržlenu? Určite nie mrkvu. Táto zelenina je oveľa lepšou voľbou

petrzlen

Jar je už za rohom a mnohí z nás pomaly plánujú výsev zeleniny. Predtým, ako zasadíme semená do zeme, je však dobré si dobre premyslieť, kam ich zasadíme. Ukazuje sa, že správne susedstvo má pre rastliny veľký význam.

Petržlen je jednou z najobľúbenejších druhov zeleniny vysádzaných v domácich záhradách. Cenný je koreň aj listy. Nie každý však vie, že na to, aby petržlen krásne a zdravo rástol, je dôležité poskytnúť mu správnu spoločnosť. Čo by ste mali zasadiť vedľa nej?

Kedy vysádzať petržlen do zeme? Ideálny dátum sa rýchlo blíži

Petržlenová vňať obsahuje mnoho cenných látok. Je zdrojom vitamínu C, flavonoidov a betakaroténu. Zelenina najlepšie rastie v ľahkej, priepustnej a úrodnej pôde a ideálnym miestom by bolo miesto s trvalým prístupom slnečného svetla.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte si drink z kyslej kapusty. Toto sa začne diať s vašim telom

Kedy vysievať petržlen? Najlepší čas na jej výsadbu je koniec marca a apríl. Semená umiestnite 1,5 až 2 cm hlboko do riadkov vzdialených od seba 30 cm. Nezabudnite, že potom ju treba výdatne zalievať, a sledujte, či pôda nevysychá. V prípade suchého obdobia ju môžete aj kropiť.

petrzlen 1

Čo zasadiť vedľa petržlenu? Dobré susedstvo zeleniny v záhrade je základom bohatej úrody

Dôležitým aspektom pri pestovaní petržlenu je poskytnúť mu správnu spoločnosť. Ukazuje sa, že dobre zvolení susedia môžu prispieť k tomu, že naša úroda bude zdravšia a bohatšia. Pokiaľ ide o zeleninu, petržlen si bude dobre rozumieť s cesnakom a cibuľou, ktoré ho budú ďalej chrániť pred škodcami a hubovými chorobami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte obaly z vajec. Dajú sa z nich vyrobiť úžasné veci a ešte ušetríte

Vedľa nich možno vysadiť aj paradajky, baklažány a papriky, zatiaľ čo fazuľa, hrach a iné strukoviny podporia rast koreňov, pretože obohatia substrát o cenný dusík. Treba mať na pamäti aj to, že mrkvu by sme nemali sadiť vedľa petržlenu. Majú podobné nároky na pôdu, ale mrkva rastie skôr, takže môže zatieniť petržlen a brzdiť jeho rast.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *