Ľudia začali dávať guľôčku alobalu do práčky. Šetrí im to peniaze

alobal pracka

Guľôčky z hliníkovej fólie môžu veľmi uľahčiť umývanie. Okrem toho vám v peňaženke zostane aj viac peňazí. To všetko preto, že vďaka nim už nebudete musieť kupovať jeden z pracích prostriedkov. Budete prekvapení, aký jednoduchý a účinný je tento trik.

Hliníková fólia sa zvyčajne používa na balenie alebo prípravu potravín. Môžete s ňou robiť aj niektoré triky v domácnosti, napríklad vyčistiť vodovodný kohútik od vodného kameňa alebo vyrobiť odpudzovač vtákov na balkón.

Málokto to vie, ale tento obľúbený výrobok, ktorý má v kuchyni takmer každý, môže posunúť na úplne novú úroveň aj pranie. Pomôže vám znížiť náklady na nákup pracích prostriedkov.

Čo vám prinesie pranie s guľôčkami z hliníkovej fólie?

Guľôčky z hliníkovej fólie môžu úspešne nahradiť prací prostriedok. Majú totiž vlastnosti, vďaka ktorým zmäkčujú tkaniny a pomáhajú predchádzať statickej elektrine na oblečení. Sú nielen účinné, ale aj oveľa lacnejšie ako obľúbené pracie prostriedky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nikdy nedávajte do gulášu túto vec, celý ho pokazíte. Veľa Slovákov to však robí

Fľaštička zmäkčovača tkanín zvyčajne stojí tucet zlotých. Rolka fólie stojí pár eur a stačí kus, z ktorého vyrobíte tri alebo štyri guľôčky použiteľné niekoľko mesiacov. Ako presne tento patent uplatníte? Je to detská hra! Pred začatím prania jednoducho pokrčte fóliu a nahádžte guľôčky do bubna.

Čo môžete pridať do bielizne namiesto guľôčok?

Ak vám trik s hliníkovou fóliou nevyhovuje, môžete zmäkčovač tkanín nahradiť iným lacným výrobkom. Hovoríme o liehovom octe. Nalejte pol pohára výrobku do priehradky na tekutiny v zásuvke práčky. Potom spustite zvolený program a počkajte na výsledok.

Po odstránení bude bielizeň mäkká a príjemná na dotyk. Bude tiež bez statickej elektriny. Ak nemáte radi vôňu octu (ktorá aj tak rýchlo vyprchá) alebo len chcete, aby vaše oblečenie príjemne voňalo, môžete do prania pridať niekoľko kvapiek vybraného esenciálneho oleja.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte toto a vyplavíte usadeniny z tepien. Nenapadlo by vás, čo to je

Prečo je pranie bez zmäkčovača tkanín dobrou voľbou?

Tekutý prostriedok na plákanie robí oblečenie príjemne mäkkým, pekne vonia a neelektrizuje. Všetko skvelé výhody. Málokto sa však zamýšľa nad tým, čo presne sa v pracom prostriedku nachádza. Zistiť to aj tak nie je jednoduché, pretože výrobcovia nie sú povinní uvádzať všetky zložky na etikete. Zvyčajne sa obmedzia len na niekoľko z nich.

Nikdy si teda nemôžete byť istí, či sa v nich nenachádzajú látky, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Je to veľmi dôležité, pretože tento prací prostriedok sa pridáva do bielizne v jej konečnej fáze. To znamená, že sa nevyplachuje a zostáva na oblečení, a preto prichádza do kontaktu s našou pokožkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *