Nedeľu ráno bude snežiť v ďalších oblastiach Slovenska

snezenie slovensko zima pocasie

V nedeľné ráno sa Slovensko zobudí do chladného počasia s predpoveďou sneženia, ktoré by mohlo prekvapiť aj v nižších polohách.

Aktuálne počasie ovplyvňuje nízky tlak vzduchu, ktorý prináša zrážky, predovšetkým na juh a stred krajiny, s úhrnmi dosahujúcimi až 10 mm. Noc prinesie viac zrážok, ale zaujímavý je aj pokles hranice sneženia pod vplyvom prichádzajúcej vlny chladu. Píše o tom portál imeteo.sk

Hranica sneženia sa už teraz pohybuje na úrovni 1100 m n.m. a na západe Slovenska dokonca na 900 metrov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počuli ste o tejto káva? Je najzdravšia a nejmenej dráždi žalúdok

Očakáva sa, že počas noci klesne lokálne na západe až na 500 metrov. Napriek tomu, že izoterma môže poklesnúť aj pod túto hodnotu, sneženie bude v tejto oblasti kvôli nedostatku zrážok limitované.

Zrážky sa budú koncentrovať hlavne na sever a stred Slovenska, kde ranné hodiny prinesú pohľad na zasnežené hory a niekde dokonca aj na snehovú pokrývku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Európu tieto dni zasiahne extrémne počasie. Tu bude nad 40 stupňov

Na severe, v Žilinskom kraji a v okolí Tatier, môže hranica sneženia klesnúť pod 700 metrov, v severozápadných oblastiach ako sú Kysuce alebo Malá Fatra, dokonca pod 600 metrov.

Teploty budú kolísať medzi +5 až 0 °C, pričom v niektorých severných oblastiach sa môžu obyvatelia zobudiť do mrazivého rána s popraškom snehu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *