• 3 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Ľudia začali dávať hubku na riad do mikrovlnky. Zbavia sa nebezpečného problému

Ľudia začali dávať hubku na riad do mikrovlnky. Zbavia sa nebezpečného problému

Premýšľali ste niekedy o tom, ako vysušiť hubku na umývanie riadu? Možno to neviete, ale umývačky riadu sú skutočnou živnou pôdou pre baktérie. Ak sa o túto pomôcku nebudete starať, mikroorganizmy sa presunú na vaše taniere a dostanú sa tak do kontaktu s jedlom. Znie to nechutne, však?

Aby ste sa vyhli pestovaniu nového života na vašej umývačke riadu, musíte vedieť, ako ju správne udržiavať. Samozrejme, hubica sa vymieňa často, ale to je stále príliš zriedkavé v porovnaní s tým, čo sa na nej počas dňa nahromadí. Pozrite sa, čo s ňou robiť, nižšie.

Vaša hubka je špinavšia, ako si myslíte

Vaša hubka na riad je neustále mokrá, je v kontakte so zvyškami jedla a leží v domácej miestnosti, kde je vysoká teplota. Neznie to ako raj pre malých tvorov? Bohužiaľ, áno. Okrem toho si málokto uvedomuje, že umývaciu hubku je potrebné každých pár dní vyhodiť, pretože obsahuje viac baktérií, ako sa zmestí na záchodovú misu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už viem, kam vyhodiť staré špongie! Vždy skončili v nesprávnom koši

Samotný zápach na hubke nie je nič iné ako bakteriálne výkaly, ktoré sa začínajú rozkladať. Aby ste znížili riziko množenia mikroorganizmov a udržali hubku v lepšom stave, je nevyhnutné, aby ste ju po každom použití vysušili. Stačí na to trik s kancelárskou sponkou!

Ako vysušiť a dekontaminovať špongiu pomocou domáceho triku?

Aby mohla vaša špongia voľne odtekať prebytočnú vodu, potrebujete kancelársku sponku, ktorá bude slúžiť ako opora. Jednoducho ju pripevnite na jednu stranu hubky a položte ju na umývadlo. Voda bude mať voľný odtok a špongia bude rýchlejšie suchá. Okrem sušenia je dobré hubku z času na čas dezinfikovať. Na to potrebujete misku s vodou, prostriedok na riad a mikrovlnnú rúru.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto strana strúhadla sa nepoužíva a pri tom je to najväčší pomocník

Hubku namydlite, vložte do misky s malým množstvom vody a vložte do mikrovlnnej rúry. Nastavte program na stredný výkon a čas 1,5 minúty. Špongia sa v miske decentne uvarí a všetky baktérie sa zničia. Keď sa mikrovlnná rúra vypne, dávajte pozor, aby ste si nepopálili ruky. Miska a špongia budú extrémne horúce.

Podobné články

Už viem, kam vyhodiť staré špongie! Vždy skončili v nesprávnom koši

Už viem, kam vyhodiť staré špongie!…

Rozmýšľali ste niekedy, kam vyhodiť staré…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *